Liderul unional consideră însă că planul de care vorbea Emil Boc nu va fi pus în aplicare, deoarece România va primi în ianuarie tranşa de împrumut de la FMI. "Un lucru e clar. Este vorba de un interes comun, nu al Guvernului sau guvernanţilor, şi anume să avem îndeplinite toate condiţiile pentru a primi următoarea tranşă. Eu cred că putem rezolva problema. Parlamentul a lucrat intens: am adoptat Legea pensiilor şi alte legi", a declarat Marko Bela. El a mai precizat că moţiunile de cenzură nu vor trece şi că, personal, se declară mulţumit de rezultatele Guvernului.
"Moţiunile nu vor trece. Aştept să intre în vigoare şi Legea Educaţiei, aştept să avem un sfârşit de an cu rezultate bune. Eu nu văd motive pentru care Curtea Constituţională să nu dea răspuns pozitiv la Legea Educaţiei", a spus vicepremierul.
Marko Bela este sigur că România va primi tranşa de la FMI în ianuarie
Preşedintele UDMR, Marko Bela, a declarat sâmbătă, la Tg Mureş, că România va primi tranşa de împrumut de la FMI în ianuarie şi că nu va fi nevoie ca premierul Emil Boc să pună în aplicare planul B, despre care a vorbit zilele trecute.
Marko Bela este sigur că România va primi tranşa de la FMI în ianuarie / FOTO: Grup RC







Strategy & Technology PUBLYO
Marketing & Sales Q2M