Fii la curent cu cele mai importante ştiri ale zilei
REALITATEA.NET pe Facebook REALITATEA.NET pe Twitter REALITATEA.NET pe Pinterest REALITATEA.NET pe RSS REALITATEA.NET pe Newsletter REALITATEA.NET pe Youtube

Marea Britanie: Un raport la Camerei Lorzilor cere limitarea numărului de imigranţi

Foto: news.bbc.co.uk
Foto: news.bbc.co.uk
Parlamentarii britanici vor să impună imigranţilor noi restricţii pe piaţa muncii. Ei cer măsuri după ce într-un raport al Camerei Lorzilor se arată că imigranţii din Marea Britanie nu au adus niciun beneficiu ţării din punct de vedere economic sau, în cel mai bun caz, contribuţia lor este neînsemnată.

Raportul pune la îndoială datele furnizate de Guvern, potrivit cărora imigranţii au contribuit cu şase miliarde de lire sterline la bugetul de stat.

Pe de altă parte, parlamentarii susţin că numărul mare de imigranţi pune în dificultate administraţia britanică. Străinii care activează pe piaţa britanică a muncii afectează cel mai mult sistemul asigurărilor de sănătate, educaţia şi sistemul locativ.
print
Upload fişiere:



Trimite
CELE MAI NOI ŞTIRI
CELE MAI CITITE ŞTIRI 3h 24h 7z 30z
REALITATEA LOCALA »
Get Adobe Flash player
SC Realitatea Media SA se afla in procedura insolventei reglementata de Legea nr. 85/2006, in conformitate cu incheierea de sedinta din data de 07.09.2011, pronuntata de Tribunalul Bucuresti – Sectia a VII-a Comerciala in dosarul nr. 58935/3/2011.

CNA- Consiliul National al audiovizualului: Bd. Libertatii nr.14, sector 5, cod 050706, Bucuresti www.cna.ro