Mai multe drumuri spre staţiunile din Braşov sunt pline cu gropi
Drumurile spre zonele turistice din Braşov sunt pline de gopi. Turiştii care vin să-şi petreacă vacanţa la munte sunt nevoiţi să facă slalom printre craterele din asfalt. Drumarii din Braşov spun că au avut bani pentru a face doar câteva cârpeli.
Şoferii nu circulă mai bine nici măcar prin cele mai cunoscute şi mai aglomerate zone din judeţ.
Satul Şimon din judeţul Braşov are peste 250 de pensiuni. Vara şi iarna gradul de ocupare este de 100%, însă miile de turişti se plâng în fiecare an că drumul este asfaltat numai până la jumătatea localităţii, restul de 15 kilometri fiind pietruit.
Conducerea Regionalei de Drumuri Braşov spune că nu a avut bani pentru a face asfaltări complete. "Din primăvară şi până acum s-au efectuat lucrări în limita fondurilor alocate de la buget", a spus unul dintre reprezentanţii instituţiei.
Angajaţii de la drumuri promit că situaţia se va rezolva din luna septembrie, când vor turna covoare asfaltice pe toate drumurile din judeţ.
Daca ti-a placut articolul, urmareste REALITATEA.NET pe FACEBOOK!

Lovitură pentru furnizorii de gaz: Statul poate fixa preţurile şi după liberalizare
1 EUR= 4.3473 RON 





Clujul in Realitate 13.02.2012
O bătrâna a murit după ce a căzut...
Jandarmii au deszapezit la Buzau
Ungureanu il poceste pe Nazare
Deszapezire in Bucuresti
Pe trotuarele din Bucuresti nu se poate circula








Feedback

