Fii la curent cu cele mai importante ştiri ale zilei
REALITATEA.NET pe Facebook REALITATEA.NET pe Twitter REALITATEA.NET pe Pinterest REALITATEA.NET pe RSS REALITATEA.NET pe Newsletter REALITATEA.NET pe Youtube

"Mai bine anulaţi petrecerea de Crăciun şi ne daţi bani cash"

Firmele ar trebui să ia în considerare ideea de a anula petrecerile de Sărbători din această lună şi să împartă banii respectivi angajaţilor sub formă de bonus, se arată într-un studiu  realizat în rândul a 2.500 de angajaţi.

Angajaţii nu vor petreceri de Crăciun anul acesta
Angajaţii nu vor petreceri de Crăciun anul acesta / FOTO: http://www.businessnewsdaily.com

Primul lucru pe care şi-l doresc salariaţii să-l primească de Sărbători este un bonus cash (72%). Angajatorii ar mai putea să-şi surprindă plăcut oamenii dacă le oferă o mărire de salariu (62%) sau zile libere la final de an (32%).

Doar 4% dintre respondenţii la sondajul Glassdoor îşi doresc o petrecere de firmă în perioada Sărbătorilor. Mai populară decât petrecerea este chiar şi acordarea unui abonament la o sală de fitness (8%).

Numărul firmelor care oferă cadouri sau prime pentru ocazii speciale în România a scăzut de la 79% în 2007, la 50% în acest an, potrivit unui studiu al PwC România.

 

 

Acelaşi subiect pe REALITATEA.NET
print
Upload fişiere:



Trimite
CELE MAI NOI ŞTIRI
CELE MAI CITITE ŞTIRI 3h 24h 7z 30z
REALITATEA LOCALA »
Get Adobe Flash player
SC Realitatea Media SA se afla in procedura insolventei reglementata de Legea nr. 85/2006, in conformitate cu incheierea de sedinta din data de 07.09.2011, pronuntata de Tribunalul Bucuresti – Sectia a VII-a Comerciala in dosarul nr. 58935/3/2011.

CNA- Consiliul National al audiovizualului: Bd. Libertatii nr.14, sector 5, cod 050706, Bucuresti www.cna.ro