Fii la curent cu cele mai importante ştiri ale zilei
REALITATEA.NET pe Facebook REALITATEA.NET pe Twitter REALITATEA.NET pe Pinterest REALITATEA.NET pe RSS REALITATEA.NET pe Newsletter REALITATEA.NET pe Youtube

LPF decide marţi destinaţia drepturilor TV, RDS e favorit

Dumitru Dragomir a convocat pentru marţi la ora 11:00 o Adunare Generală, care va vota destinaţia celor 6 pachete nevândute încă şi suma în schimbul căreia să fie cedate, potrivit gsp.ro.

Dumitru Dragomir
Dumitru Dragomir / FOTO: www.gsp.ro

Cu o lună şi o zi înaintea primei etape din noul sezon, LPF e decisă să clarifice situaţia celor 6 pachete nevândute la licitaţia drepturilor TV pentru perioada 2011-2012. Marţi dimineaţă, la ora 11:00, la LPF va avea loc Adunarea Generală a cluburilor din prima ligă.

Dumitru Dragomir a convocat toţi oamenii cu drept de semnătură din Liga 1, iar mîine se va vota cui şi pe ce sumă se vor vinde cele 6 meciuri pe etapă în următorii 3 ani.

Singura propunere concretă sosită în ultimele zile în privinţa celor 6 pachete aparţine celor de la Digi Sport, care au oferit 27 de milioane de euro. Suma n-a fost acceptată de Dumitru Dragomir, însă e posibil ca după Adunarea Generală, când se va stabili exact suma cu care să fie cedate cele 6 pachete, LPF şi DigiSport să ajungă la o înţelegere. Ar însemna ca Digi Sport să transmită în 2011-2012 nu mai puţin de 7 meciuri pe etapă, Dolce Sport unul, Antena 1 sau GSP TV unul.

print
Upload fişiere:



Trimite
CELE MAI NOI ŞTIRI
CELE MAI CITITE ŞTIRI 3h 24h 7z 30z
REALITATEA LOCALA »
Get Adobe Flash player
SC Realitatea Media SA se afla in procedura insolventei reglementata de Legea nr. 85/2006, in conformitate cu incheierea de sedinta din data de 07.09.2011, pronuntata de Tribunalul Bucuresti – Sectia a VII-a Comerciala in dosarul nr. 58935/3/2011.

CNA- Consiliul National al audiovizualului: Bd. Libertatii nr.14, sector 5, cod 050706, Bucuresti www.cna.ro