Fii la curent cu cele mai importante ştiri ale zilei
REALITATEA.NET pe Facebook REALITATEA.NET pe Twitter REALITATEA.NET pe Pinterest REALITATEA.NET pe RSS REALITATEA.NET pe Newsletter REALITATEA.NET pe Youtube

PROGRAMUL sezonului 2012-2013 din LIGA I. VEZI când se joacă STEAUA-DINAMO

LIGA I. Liga Profesionistă de Fotbal a stabilit programul ediţiei 2012-2013 a Ligii I. Marele derby STEAUA-DINAMO va avea loc în etapa a 14-a.

LPF a stabilit PROGRAMUL LIGII I, sezonul 2012-2013
LPF a stabilit PROGRAMUL LIGII I, sezonul 2012-2013
STEAUA - DINAMO
STEAUA - DINAMO

LIGA I. Sezonul 2012-2013. PROGRAMUL MECIURILOR. VEZI TOATE ETAPELE.

Iată derby-urile:

Etapa a III-a: CFR Cluj - FC Vaslui;
Etapa a IV-a: Dinamo Bucureşti - Rapid Bucureşti;
Etapa a VI-a: Rapid Bucureşti - CFR Cluj, FC Vaslui - Steaua Bucureşti;
Etapa a VIII-a: Dinamo Bucureşti - CFR Cluj;
Etapa a IX-a: Steaua Bucureşti - Rapid Bucureşti;
Etapa a XI-a: Steaua Bucureşti - CFR Cluj;
Etapa a XIV-a: Steaua Bucureşti - Dinamo Bucureşti;
Etapa a XV-a: Dinamo Bucureşti - FC Vaslui.

Derby-ul Clujului, dintre Universitatea şi CFR, va avea loc în etapa a XVII-a, ultima a turului. De asemenea, derby-ul oraşului Ploieşti, dintre Astra şi Petrolul, se va disputa în etapa a XV-a.

Programul complet al sezonului 2012-2013:

Etapa I
Steaua Bucureşti – Concordia Chiajna
Viitorul Constanţa – FC Braşov
Gaz Metan Severin – Dinamo Bucureşti
CSMS Iaşi – Oţelul Galaţi
Petrolul Ploieşti – Ceahlăul Piatra Neamţ
Rapid Bucureşti – FC Vaslui
CFR Cluj – Gaz Metan Mediaş
Pandurii Târgu Jiu – Universitatea ClujÎ
Gloria Bistriţa - Astra Ploieşti

Etapa a II-a
Concordia Chiajna – Viitorul Constanţa
FC Braşov – Gaz Metan Severin
Dinamo Bucureşti – CSMS Iaşi
Oţelul Galaţi – Rapid Bucureşti
Ceahlăul Piatra Neamţ – CFR Cluj
FC Vaslui – Petrolul Ploieşti
Gaz Metan Mediaş – Pandurii Târgu Jiu
Universitatea Cluj – Gloria BistriţaÂ
Astra Ploieşti – Steaua Bucureşti

Etapa a III-a
Steaua Bucureşti – Universitatea Cluj
Viitorul Constanţa – Astra Ploieşti
Gaz Metan Severin – Concordia Chiajna
Petrolul Ploieşti – Oţelul Galaţi
Rapid Bucureşti – CSMS Iaşi
CFR Cluj – FC Vaslui
Pandurii Târgu Jiu – Ceahlăul Piatra Neamţ
Gloria Bistriţa – Gaz Metan Mediaş
FC Braşov – Dinamo Bucureşti

Etapa a IV-a
CSMS Iaşi – Petrolul Ploieşti
Concordia Chiajna – FC Braşov
Dinamo Bucureşti – Rapid Bucureşti
Oţelul Galaţi – CFR Cluj
Ceahlăul Piatra Neamţ – Gloria Bistriţa
FC Vaslui – Pandurii Târgu Jiu
Gaz Metan Mediaş – Steaua Bucureşti
Universitatea Cluj – Viitorul Constanţa
Astra Ploieşti – Gaz Metan Severin

Etapa a V-a
Steaua Bucureşti – Ceahlăul Piatra Neamţ
Viitorul Constanţa – Gaz Metan Mediaş
Gaz Metan Severin – Universitatea Cluj
Petrolul Ploieşti – Rapid Bucureşti
CFR Cluj – CSMS Iaşi
Pandurii Târgu Jiu – Oţelul Galaţi
Gloria Bistriţa – FC Vaslui
Concordia Chiajna – Dinamo BucureştiÎ
FC Braşov – Astra Ploieşti

Etapa VI-a
CSMS Iaşi – Pandurii Târgu Jiu
Rapid Bucureşti – CFR Cluj
Dinamo Bucureşti – Petrolul Ploieşti
Oţelul Galaţi – Gloria Bistriţa
Ceahlăul Piatra Neamţ – Viitorul Constanţa
FC Vaslui – Steaua Bucureşti
Gaz Metan Mediaş – Gaz Metan Severin
Universitatea Cluj – FC Braşov
Astra Ploieşti – Concordia Chiajna

Etapa a VII-a
Steaua Bucureşti – Oţelul Galaţi
Viitorul Constanţa – FC Vaslui
Gaz Metan Severin – Ceahlăul Piatra Neamţ
CFR Cluj – Petrolul Ploieşti
Pandurii Târgu Jiu – Rapid Bucureşti
Gloria Bistriţa – CSMS Iaşi
Concordia Chiajna – Universitatea Cluj
FC Braşov – Gaz Metan Mediaş
Astra Ploieşti – Dinamo Bucureşti

Etapa a VIII-a
CSMS Iaşi – Steaua Bucureşti
Petrolul Ploieşti – Pandurii Târgu Jiu
Rapid Bucureşti – Gloria Bistriţa
Dinamo Bucureşti – CFR Cluj
Oţelul Galaţi – Viitorul Constanţa
Ceahlăul Piatra Neamţ – FC Braşov
FC Vaslui – Gaz Metan Severin
Gaz Metan Mediaş – Concordia Chiajna
Universitatea Cluj – Astra Ploieşti

Etapa a IX-a
Steaua Bucureşti – Rapid Bucureşti
Viitorul Constanţa – CSMS Iaşi
Gaz Metan Severin – Oţelul Galaţi
Pandurii Târgu Jiu – CFR Cluj
Gloria Bistriţa – Petrolul Ploieşti
Concordia Chiajna – Ceahlăul Piatra Neamţ
FC Braşov – FC Vaslui
Universitatea Cluj – Dinamo Bucureşti
Astra Ploieşti – Gaz Metan Mediaş

Etapa a X-a
CSMS Iaşi – Gaz Metan Severin
Petrolul Ploieşti – Steaua Bucureşti
Rapid Bucureşti – Viitorul Constanţa
CFR Cluj – Gloria Bistriţa
Dinamo Bucureşti – Pandurii Târgu Jiu
Oţelul Galaţi – FC Braşov
Ceahlăul Piatra Neamţ – Astra Ploieşti
FC Vaslui – Concordia Chiajna
Gaz Metan Mediaş – Universitatea Cluj

Etapa a XI-a
Steaua Bucureşti – CFR Cluj
Viitorul Constanţa – Petrolul Ploieşti
Gaz Metan Severin – Rapid Bucureşti
Gloria Bistriţa – Pandurii Târgu Jiu
Concordia Chiajna – Oţelul Galaţi
FC Braşov – CSMS Iaşi
Gaz Metan Mediaş – Dinamo Bucureşti
Universitatea Cluj – Ceahlăul Piatra Neamţ
Astra Ploieşti – FC Vaslui

Etapa a XII-a
CSMS Iaşi – Concordia Chiajna
Petrolul Ploieşti – Gaz Metan Severin
Rapid Bucureşti – FC Braşov
CFR Cluj – Viitorul Constanţa
Pandurii Târgu Jiu – Steaua Bucureşti
Dinamo Bucureşti – Gloria Bistriţa
Oţelul Galaţi – Astra Ploieşti
Ceahlăul Piatra Neamţ – Gaz Metan Mediaş
FC Vaslui – Universitatea Cluj

Etapa a XIII-a
Steaua Bucureşti – Gloria Bistriţa
Viitorul Constanţa – Pandurii Târgu Jiu
Gaz Metan Severin – CFR Cluj
Concordia Chiajna – Rapid Bucureşti
FC Braşov – Petrolul Ploieşti
Ceahlăul Piatra Neamţ – Dinamo Bucureşti
Gaz Metan Mediaş – FC Vaslui
Universitatea Cluj – Oţelul Galaţi
Astra Ploieşti – CSMS Iaşi

Etapa a XIV-a
Steaua Bucureşti – Dinamo Bucureşti
CSMS Iaşi – Universitatea Cluj
Petrolul Ploieşti – Concordia Chiajna
Rapid Bucureşti – Astra Ploieşti
CFR Cluj – FC Braşov
Pandurii Târgu Jiu – Gaz Metan Severin
Gloria Bistriţa – Viitorul Constanţa
Oţelul Galaţi – Gaz Metan Mediaş
FC Vaslui – Ceahlăul Piatra Neamţ

Etapa a XV-a
Viitorul Constanţa – Steaua Bucureşti
Gaz Metan Severin – Gloria Bistriţa
Concordia Chiajna – CFR Cluj
FC Braşov – Pandurii Târgu Jiu
Dinamo Bucureşti – FC Vaslui
Ceahlăul Piatra Neamţ – Oţelul Galaţi
Gaz Metan Mediaş – CSMS Iaşi
Universitatea Cluj – Rapid Bucureşti
Astra Ploieşti - Petrolul Ploieşti

Etapa a XVI-a
Steaua Bucureşti – Gaz Metan Severin
Viitorul Constanţa – Dinamo Bucureşti
CSMS Iaşi – Ceahlăul Piatra Neamţ
Petrolul Ploieşti – Universitatea Cluj
Rapid Bucureşti – Gaz Metan Mediaş
CFR Cluj – Astra Ploieşti
Pandurii Târgu Jiu – Concordia Chiajna
Gloria Bistriţa – FC Braşov
Oţelul Galaţi – FC Vaslui

Etapa a XVII-a
Gaz Metan Severin – Viitorul Constanţa
Concordia Chiajna – Gloria Bistriţa
FC Braşov – Steaua Bucureşti
Dinamo Bucureşti – Oţelul Galaţi
Ceahlăul Piatra Neamţ – Rapid Bucureşti
FC Vaslui – CSMS Iaşi
Gaz Metan Mediaş – Petrolul Ploieşti
Universitatea Cluj – CFR Cluj
Astra Ploieşti – Pandurii Târgu Jiu

Daca ti-a placut articolul, urmareste REALITATEA.NET pe FACEBOOK şi TWITTER!

COSMOPOLITAN | ECUISINE
ecuisine.ro
Tortellini de casa
STIRI | REALITATEA.NET
17 Septembrie, 11:18
print
Upload fişiere:



Trimite
CELE MAI NOI ŞTIRI
CELE MAI CITITE ŞTIRI 3h 24h 7z 30z
Joburi
CELE MAI COMENTATE ŞTIRI
REALITATEA.NET foloseste cookie-uri proprii şi ale terţilor. Continuarea navigarii implică acceptarea lor. Află mai multe. X
Urmărește-ne

Urmărește REALITATEA.NET