Gloria Buzău şi Politehnica Iaşi au încheiat la egalitate, scor 1-1, într-un meci din etapa a 21-a, în care ambele goluri s-au marcat în primele minute ale jocului.

Cum s-au marcat golurile:

1-0, min.5: Liţu a deschis scorul printr-o lovitură de cap, după o centrare din lovitură liberă venită de la Paleacu.

1-1, min.12: Politehnica a egalat după un gol reuşit de Sfârlea, în urma unui şut de la 25 de metri, care l-a surprins pe Mincă.

Finalul meciului a fost tensionat, jucătorii celor două formaţii sărind la bătaie în minutul 90+1 după un henţ comis de Bicfalvi. Conflictele au continuat şi după fluierul final al arbitrului, când antrenorul Ionuţ Popa, care îi făcea reproşuri centralului, a fost potolit cu greu de cei din echipa sa.