Scenariul ar urma să fie inspirat de cartea "The Devil in the White City", scrisă de Erik Larson şi dedicată poveştii asasinului care a terorizat oraşul Chicago la sfârşitul secolului XIX.
"Povestea este unică şi suntem încântaţi să realizăm un film după ea", spune producătoarea Jennifer Killoran, partenera lui DiCaprio la realizarea filmului.
De un proiect similar ar fi interesat şi Tom Cruise, cel care, de altfel, a cumpărat în 2002 drepturile de ecranizare a cărţii, însă, de atunci, nu a intrat nici măcar în faza de pre-producţie a filmului.
Leonardo DiCaprio vrea să joace rolul primului criminal în serie din SUA
Actorul american Leonardo DiCaprio intenţionează să fie producător şi protagonist al unui film despre cel considerat a fi fost primul criminal în serie din istoria Statelor Unite, anunţă presa internaţională.
Leonardo DiCaprio / FOTO: Grup RC







Strategy & Technology PUBLYO
Marketing & Sales Q2M