"Am fost norocoşi s-o avem. Bobbi, aveam multe în comun cu mama ta. Poate că mulţi dintre voi se întreabă acum: 'Chiar aşa? Era fată, tu eşti băiat, tu eşti alb, ea neagră, tu ştii să cânţi, dar sora noastră chiar ştia s-o facă!' Am crescut amândoi în Biserica Baptistă", a spus Kevin Costner.
Şi-a adus apoi aminte de vremea în care a ales-o pe Whitney să-i fie parteneră în filmul "The Bodyguard".
"Mulţi puteau să joace în locul meu, dar tu erai singura cere o putea interpreta pe Rachel, la vremea eceea. Nu erai doar frumuşică, erai cât de frumoasă putea fi o femeie. Oamenii nu te plăceau, te adorau! Ai plecat prea curând, lăsându-ne cu amintirea unei fetiţe care mergea la biserică. Ai ridicat miza atât de mult în muzică... Singurii care-ţi cântă melodiile sunt fete tinere ca tine, care visează să ajungă ca tine cândva", a adăugat actorul.
Finalul discursului, însă, a emoţionat cu adevărat: "Pleacă liniştită, Whitney, escortată de o armată de îngeri către Tatăl ceresc. Când îi vei cânta, să nu te temi, te vei descurca de minune!"
Whitney Houston a murit sâmbătă, la Los Angeles. Trupul său neînsufleţit a fost găsit în cada de baie, în ajunul premiilor Grammy la care cântăreaţa urma să ia parte.







Strategy & Technology PUBLYO
Marketing & Sales Q2M