Noul parfum se va numi "Paper Passion", a declarat editorul german Gerhard Steidl, care va colabora cu Lagerfeld la punerea în pratică a ideii. Aceasta i-a venit designerului în timp ce răsfoia un volum recent editat de Steidl, potrivit Agerpres.
Parfumul va fi creat de Geza Schön şi va avea o notă uleioasă. Creatorul berlinez a spus că vrea să se orienteze către mirosul de hârtie tipărită şi netipărită.
"Paper Passion" va fi vândut într-o carte cu coperţi cartonate, între paginile căreia va fi tăiată o fantă în care se afla flaconul.
Karl Lagerfeld va pune în vânzare un parfum cu miros de cărţi
PUBLICAT
Marţi, 19 Aprilie 2011 06:19
ACTUALIZAT
Marţi, 19 Aprilie 2011 06:19
SURSA
Agerpres
Creatorul de modă Karl Lagerfeld vrea să pună în vânzare un parfum cu miros de cărţi. Celebrul designer are o bibliotecă cu 300.000 de volume şi deţine o librărie la Paris, scrie cotidianul austriac Kleine Zeitung.







Strategy & Technology PUBLYO
Marketing & Sales Q2M