SPORT »
JO 2008 - Perechea Iosif Chirilă/Andrei Cuculici a ocupat locul 6 în finala de canoe dublu 500 metri
23 aug 2008, 12:43 |
Actualizat Duminică, 24 August 2008 01:06
Echipajul românesc Iosif Chirilă/Andrei Cuculici s-a clasat, sâmbătă, pe locul 6, cu timpul de 1min:43,195, în finala de canoe dublu 500 de metri, titlul olimpic fiind cucerit de perechea din China Guanliang Meng/Wenjun Yang cu 1min:41,025, informează site-ul oficial al JO 2008.
Aceasta a fost ultima finală în care au fost calificaţi spotivi români. Delegaţia tricoloră, formată din 102 sportivi, a acumulat la Beijing opt medalii, patru de aur, una de argint şi trei de bronz.
Ceremonia de închidere a Jocurilor Olimpice de la Beijing este programată astăzi, de la ora 15:00, iar portdrapelul României la acest eveniment va fi canotoarea Georgeta Andrunache.
Daca ti-a placut articolul, urmareste REALITATEA.NET pe FACEBOOK!

Lovitură pentru furnizorii de gaz: Statul poate fixa preţurile şi după liberalizare
1 EUR= 4.3467 RON 






Gheorghe Hagi si-a sarbatorit ziua in direct la...
Gheorghe Hagi, de ziua lui la Realitatea TV
Alpinistul Coco Galescu
Simona Amânar
Victoria Blohina l-a atacat pe Piţurcă la...
Coş uluitor marcat de LeBron James









Feedback

