Vedeta tv Iuliana Tudor a dezminţit informaţiile apărute în presă, potrivit cărora ar suferi de leucemie. Ea a recunoscut că are probleme de sănătate, însă a menţionat că nu este vorba despre o boală incurabilă.
"Precizez că nu am făcut nicio declaraţie pentru revista Spy şi că toate informaţiile din respectivul material de presă au fost obţinute din alte surse. Despre veridicitatea acestora pot să vă spun că, din fericire, verdictul implacabil pe care semnatarii articolului l-au dat despre starea mea de sănătate este neadevărat. Am, într-adevăr probleme de sănătate, dar ele nu sunt nici pe departe atât de grave ca cele menţionate în articol. Nu este nicidecum vorba de o boală incurabilă!", se arată într-un comunicat trimis de vedeta tv.
În comunicatul trimis, Iuliana a vorbit şi despre sarcină.
„Când m-am decis să fac public anunţul despre sarcină nu am ascuns nicio clipă faptul că sarcina a readus în prim-plan unele probleme mai vechi de sănătate (încheiate în 2004) şi că, la început, medicii nu mi-au oferit speranţe de 100% în legătură cu aceasta. Când am avut certitudinea că bebeluşul este în afara oricărui pericol, am decis să fac public anunţul pentru a nu lăsa loc interpretărilor. Dintotdeauna am preferat ca partea personală a vieţii mele să rămână departe de presă şi am considerat că un comunicat oficial despre sarcină va fi de ajuns pentru a-mi explica absenţa de la ultimele ediţii ale emisiunii «O dată-n viaţă» din sezonul trecut. Dar nu a fost aşa, jurnaliştii insistând să afle despre ce probleme de sănătate este vorba. Singura mea declaraţie pe această temă a fost aceea că problemele respective sunt de natură hematologică şi necesită o supraveghere medicală atentă pe tot parcursul sarcinii. Atât!", a mai spus Iuliana Tudor.
Declaraţiile vedei au fost făcute după ce jurnaliştii de la revista Spy au publicat un material exclusiv în care spuneau că Iuliana Tudor are leucemie.
Iuliana Tudor dezminte: Am probleme de sănătate dar nu e vorba de o boală incurabilă
PUBLICAT
Miercuri, 22 Septembrie 2010 07:25
ACTUALIZAT
Miercuri, 22 Septembrie 2010 08:09
SURSA
REALITATEA.NET
Într-un comunicat trimis presei, vedeta TVR Iuliana Tudor a spus că sarcina a readus în prim-plan unele probleme mai vechi de sănătate însă nu este vorba de leucemie, ci sunt de natură hematologică.
Iuliana Tudor dezminte: Am probleme de sănătate dar nu e vorba de o boală incurabilă / FOTO: iuliana-tudor.allby.ro







Strategy & Technology PUBLYO
Marketing & Sales Q2M