Fii la curent cu cele mai importante ştiri ale zilei
REALITATEA.NET pe Facebook REALITATEA.NET pe Twitter REALITATEA.NET pe Pinterest REALITATEA.NET pe RSS REALITATEA.NET pe Newsletter REALITATEA.NET pe Youtube

Ionuţ Lupescu lasă FRF pentru UEFA

Ionuţ Lupescu şi-a anunţat, luni, demisia din funcţia de director general al Federaţiei Române de Fotbal.

Ionuţ Lupescu
Ionuţ Lupescu / FOTO: Grup RC

"Kaiserul" a făcut anunţul în cadrul unei conferinte de presă şi a lăsat să se înţeleagă că a luat această decizie din cauza că preşedintele FRF, Mircea Sandu, nu mai avea încredere in el.

"Au fost 6 ani buni, dar a venit momentul să plec. Vă mulţumesc că aţi fost alături de mine şi îi mulţumesc şi preşedintelui Mircea Sandu că a stat lângă mine până la un moment dat", a spus Lupescu.

"Am avut însă un schimb de replici cu el şi mi-am dat seama că nu mai avea încredere în mine. Aşa am decis că e momentul să plec", a continuat acesta.

Lupescu nu va rămâne pe drumuri, ci va merge la UEFA, unde urmează să se ocupe de organizarea finalei Europa League de la Bucureşti.

"Încă nu ştiu funcţia exactă pe care o voi avea la UEFA, dar vă pot spune că mă voi ocupa de organizarea finalei Europa League din 2012, care se va disputa la Bucureşti", a dezvaluit Lupescu.

Acelaşi subiect pe REALITATEA.NET
print
Upload fişiere:



Trimite
CELE MAI NOI ŞTIRI
CELE MAI CITITE ŞTIRI 3h 24h 7z 30z
REALITATEA LOCALA »
Get Adobe Flash player
SC Realitatea Media SA se afla in procedura insolventei reglementata de Legea nr. 85/2006, in conformitate cu incheierea de sedinta din data de 07.09.2011, pronuntata de Tribunalul Bucuresti – Sectia a VII-a Comerciala in dosarul nr. 58935/3/2011.

CNA- Consiliul National al audiovizualului: Bd. Libertatii nr.14, sector 5, cod 050706, Bucuresti www.cna.ro