Unul dintre cele mai fierbinți subiecte de discuție zilele acestea este search–ul social. Crezi că noul partneriat dintre Bing and Facebook ar putea fi primul pas către o schimbare fundamentală a industriei de search și online?
Parteneriatul dintre Bing și Facebook este un proces pe care îl urmărim cu interes – amândouă sunt servicii foarte bune și acest parteneriat are cu siguranță mult potențial.
Analiștii sunt de părere că peste câțiva ani advertisingul social ar putea aduce mai mulți bani decât search advertisingul. Crezi că acest lucru e adevărat?
Advertisingul social are în acest moment parte de multa atentie și este un buzz word folosit foarte mult în presă zilele acestea. Eu unul cred că tot ce ține de social are foarte mult potențial, iar industria online de-abia a început să își dea seama de posibilitățile pe care le deschide, însă cred de asemenea că advertisingul are limitările sale. Timpul va demonstra dacă va fi mai mare decât search advertisingul.
Citeşte pe MONEY.ro interviul integral cu Steffen Ehrhardt







Strategy & Technology PUBLYO
Marketing & Sales Q2M