Fii la curent cu cele mai importante ştiri ale zilei
REALITATEA.NET pe Facebook REALITATEA.NET pe Twitter REALITATEA.NET pe Pinterest REALITATEA.NET pe RSS REALITATEA.NET pe Newsletter REALITATEA.NET pe Youtube

Interlopii români stau pe Facebook din închisoare VIDEO

Cei mai de temut interlopi vorbesc la telefoane mobile şi stau pe site-uri de socializare, deşi sunt în puşcărie. Ei postează pe facebook albume întregi cu poze făcute chiar pe holurile închisorii. Deţinuţii fac fotografii cu telefoane de ultimă generaţie. Aţi crede poate că vorbim despre un scenariu de film, dar este chiar realitatea din penitenciarele din România!

Deţinutul Ciprian Suciu postează pe Facebook din închisoare
Deţinutul Ciprian Suciu postează pe Facebook din închisoare / FOTO: Facebook.com

Ar trebui să fie izolaţi de restul lumii, dar trimit mesaje prietenilor prin intermediul postărilor pe facebook. Aflaţi în Penitenciarul Rahova, Ciprian Suciu şi Ioan Vivi Fizidean, interlopi din clanul lui Uţu Rohozneanu s-au pozat cu nişte colegi de celulă şi au postat fără nicio problemă imaginile pe internet. Unul dintre ei primeşte chiar încurajări de la prieteni şi le transmite duşmanilor mesaje ameninţătoare.

"AMR foarte putine zile pâna voi fi dinou k pasarea cerului .vai de voi duşmanilor! aţi crezut că am sa mor?", a scris Suciu Ciprian pe Wall-ul său în data de 9 noiembrie. Tânărul, fost jandarm, ispăşeşte o pedeapsă de cinci ani pentru şantaj şi sprijinire a unui grup infracţional organizat.

Ioan Vivi Fizidean este şi el vedetă pe Facebook, deşi trebuie să stea 12 ani după gratii. Bărbatul, cunoscut ca locotenentul lui Uţu Rohozneanu, a fost condamnat după ce a emis mai multe file CEC false şi a prejudiciat 35 de firme din Arad şi chiar Ministerul Finanţelor. De după gratii îşi etalează muşchii fără să-i pese că nu are voie cu telefon mobil în penitenciar.

Soţul vrăjitoarei Vanessa, Mincă Remus, naviga si el pe internet de după gratii. Bărbatul folosea telefonul mobil pentru a tranşa afacerea cu apartamentul Oanei Zăvoranu.

Acelaşi subiect pe REALITATEA.NET
print
Upload fişiere:



Trimite
CELE MAI NOI ŞTIRI
CELE MAI CITITE ŞTIRI 3h 24h 7z 30z
REALITATEA LOCALA »
Get Adobe Flash player
SC Realitatea Media SA se afla in procedura insolventei reglementata de Legea nr. 85/2006, in conformitate cu incheierea de sedinta din data de 07.09.2011, pronuntata de Tribunalul Bucuresti – Sectia a VII-a Comerciala in dosarul nr. 58935/3/2011.

CNA- Consiliul National al audiovizualului: Bd. Libertatii nr.14, sector 5, cod 050706, Bucuresti www.cna.ro