Directorul tehnic al Gloriei Bistriţa, Florin Halagian, a fost dat afară de la echipa chiar înaintea meciului cu Dinamo, dintr-un motiv nemaiîntâlnit în Liga I.
Potrivit site-ul lui Gsp.ro, antrenorul în vârstă de 72 de ani s-ar fi despărţit de Gloria din cauza unor certuri cu fotbaliştii pe motive de bărbierit!
Halagian le-a ordonat, miercuri seara, italienilor Corallo, Cavalli şi D'Agostino să se bărbierească dacă vor să joace cu Dinamo. Şocaţi, cei trei s-au plâns preşedintelui Jean Pădureanu, care a ales să se despartă de tehnician.
"E adevarat că m-am despărţit de Gloria, dar nu discut motivul pentru care s-a întâmplat asta.", s-a limitat să afirme Halagian pentru sursa citată.
Aceasta nu este singura întâmplare ciudată în care a fost implicat Halagian la Gloria Bistriţa. Antrenorul a interzis consumul de cafea în rândul jucătorilor şi l-a dat afară pe Vali Năstase după ce acesta a lipsit câteva zile, fiind învoit chiar de cel poreclit "Armeanul".
Florin Halagian a fost numit director tehnic la Gloria Bistriţa în urmă cu aproape 3 săptămâni.
Incredibil! Halagian, dat afară de la Gloria pentru că ar fi pus jucătorii să se bărbierească!
Motivele demiterii unui antrenor sunt multe: lipsa rezultatelor, jocul slab al unei echipe, certurile dintre jucători şi antrenori. Însă fotbalul "mioritic" este inovator în acest domeniu. Vezi motivul inedit pentru care a fost demis Halagian de la Bistrţa!







Strategy & Technology PUBLYO
Marketing & Sales Q2M