Fii la curent cu cele mai importante ştiri ale zilei
REALITATEA.NET pe Facebook REALITATEA.NET pe Twitter REALITATEA.NET pe Pinterest REALITATEA.NET pe RSS REALITATEA.NET pe Newsletter REALITATEA.NET pe Youtube

Incendiu în Târgu Jiu din cauza suprasolicitării reţelei electrice

Au vrut să-şi încălzească o cameră, dar din cauza suprasolicitarii instalaţiei electrice, le-a luat foc casa. S-a întâmplat joi noapte în Târgu Jiu.

O casă din Târgu Jiu a luat foc din cauza suprasolicitării reţelei electrice
O casă din Târgu Jiu a luat foc din cauza suprasolicitării reţelei electrice / FOTO: RTV

A fost nevoie de intervenţia a două autospeciale de pompieri ca să stingă flăcările ce ameninţau să se extindă la încă o casă, aflată în aceeaşi curte. Pagubele materiale sunt importante, dar, din fericire, nu s-au înregistrat victime.

Pompierii spun că în ultima perioadă s-au înregistrat mai multe incendii provocate de suprasolicitarea instalaţiilor electrice din cauza aparatelor de încălzit. În Gorj, în ultimele două nopţi, temparaturile au scăzut până la minus 9 grade Celsius.

Acelaşi subiect pe REALITATEA.NET
print
Upload fişiere:



Trimite
CELE MAI NOI ŞTIRI
CELE MAI CITITE ŞTIRI 3h 24h 7z 30z
REALITATEA LOCALA »
Get Adobe Flash player
SC Realitatea Media SA se afla in procedura insolventei reglementata de Legea nr. 85/2006, in conformitate cu incheierea de sedinta din data de 07.09.2011, pronuntata de Tribunalul Bucuresti – Sectia a VII-a Comerciala in dosarul nr. 58935/3/2011.

CNA- Consiliul National al audiovizualului: Bd. Libertatii nr.14, sector 5, cod 050706, Bucuresti www.cna.ro