Fii la curent cu cele mai importante ştiri ale zilei
REALITATEA.NET pe Facebook REALITATEA.NET pe Twitter REALITATEA.NET pe Pinterest REALITATEA.NET pe RSS REALITATEA.NET pe Newsletter REALITATEA.NET pe Youtube

Incendiu în India

Cel puţin 9 persoane au murit ieri într-un incendiu izbucnit la o fabrică de piele din India. Alte 13 persoane sunt foarte grav rănite, transmite Reuters. Cauza izbucnirii focului este încă incertă, dar poliţia susţine că ar putea fi vorba de un scurt circuit.

Clădirea de patru etaje a luat foc chiar la prima oră, când muncitorii şi-au început lucrul. Fabrica se afla în suburbia oraşului Kolkata, capitala statului Bengal, aflat în vestul Indiei. Pompierii au reuşit să ajungă rapid în zonă. Au reuşit să izoleze incendiul, care s-ar fi putut extinde şi risca să provoace o adevărată catastrofă.
print
Upload fişiere:



Trimite
CELE MAI NOI ŞTIRI
CELE MAI CITITE ŞTIRI 3h 24h 7z 30z
REALITATEA LOCALA »
Get Adobe Flash player
SC Realitatea Media SA se afla in procedura insolventei reglementata de Legea nr. 85/2006, in conformitate cu incheierea de sedinta din data de 07.09.2011, pronuntata de Tribunalul Bucuresti – Sectia a VII-a Comerciala in dosarul nr. 58935/3/2011.

CNA- Consiliul National al audiovizualului: Bd. Libertatii nr.14, sector 5, cod 050706, Bucuresti www.cna.ro