Fii la curent cu cele mai importante ştiri ale zilei
REALITATEA.NET pe Facebook REALITATEA.NET pe Twitter REALITATEA.NET pe Pinterest REALITATEA.NET pe RSS REALITATEA.NET pe Newsletter REALITATEA.NET pe Youtube

Împuşcături în timpul unui discurs al preşedintelui afgan

Preşedintele afgan, Hamis Karzai, a fost nevoit, duminică, să îşi întrerupă discursul ţinut pe un stadion din Kabul, în faţa a mii de oameni, după ce s-au auzit focuri de armă în apropierea locului unde se afla oficialul.

"Vrem ca Afganistanul să fie un stat de sine-stătător. Vrem ca oamenii să beneficieze de roadele muncii lor, să fie o ţară liniştită şi sigură. (...) Cu tot respectul, ceremonia se încheie aici. La revedere!", a spus Hamid Karzai.

Hamid Karzai a fost de nenumărate ori ţinta unor tentative de asasinat, puse la cale de talibani. Ministrul afgan al Apărării a anunţat, însă, că au fost trase focuri de armă în aer pentru a opri un grup de persoane violente care doreau să intre pe stadion.
Acelaşi subiect pe REALITATEA.NET
print
Upload fişiere:



Trimite
CELE MAI NOI ŞTIRI
CELE MAI CITITE ŞTIRI 3h 24h 7z 30z
REALITATEA LOCALA »
Get Adobe Flash player
SC Realitatea Media SA se afla in procedura insolventei reglementata de Legea nr. 85/2006, in conformitate cu incheierea de sedinta din data de 07.09.2011, pronuntata de Tribunalul Bucuresti – Sectia a VII-a Comerciala in dosarul nr. 58935/3/2011.

CNA- Consiliul National al audiovizualului: Bd. Libertatii nr.14, sector 5, cod 050706, Bucuresti www.cna.ro