Actorul Toni Tecuceanu de la "Cronica Cârcotaşilor" a murit, marţi dimineaţă, la vârsta de 37 de ani, la Spitalul "Matei Balş" din Capitală, în urma unor complicaţii la plămâni, după ce a contractat virusul A/H1N1. Şerban Huidu, colegul său de la Prima TV, scrie pe blogul său un emoţionant articol despre colegul său de la "Cronica Cârcotaşilor".
"Faceţi un pas înapoi oameni buni, opriţi-vă şi reîcepeţi să traiţi. Acoradaţi-vă un sfert de oră doar vouă în cea mai ocupată zi din săptămână şi tot e bine. Trăiţi fiecare clipă ca şi cum ar fi ultima şi bucuraţi-vă chiar şi atunci când vi se întâmplă lucruri mai puţin vesele, că în definitiv, asta e viaţa noastră: cu bune şi cu rele, cu fericiri şi necazuri, cu zâmbete şi plânsete, una avem şi este mai firavă decât ne închipuim", scrie Huidu.
Ieri (n.r.: marţi) a fost una dintre cele mai triste zile din viaţa mea, am pierdut un prieten drag care facea parte din familia mea. Pentru cei ce nu ştiu, Cronica e o mare familie, iar ce ne leagă e ceva mai presus de profesie şi care probabil va rămâne mult timp după ce această emisiune va înceta să mai existe. Faptul că pierzi un prieten la 37 de ani e o tragedie în sine, atunci când totul se petrece aproape fulgerator, te face să te gândeşti că viaţa asta pe care o iubim cu disperare atârna doar de un fir de păr", continuă Şerban Huidu.
"Mulţumesc Toni pentru prietenia ta şi nu te voi uita niciodată! Cronicuţa va fi mai săracă fără tine, dar, crede-mă prietene, vom merge înainte. Mă întreba o ziaristă tip hienă de presă, cu cine îl vom înlocui, de parcă se stricase un carburator. E de neînlocuit, madam, dar asta nu face o ştire de interes în ziua de azi. Spiritul lui Toni Tecuceanu va fi alături de noi în anii ce vor urma, pentru că o parte din ceea ce este acum Cronica cârcotaşilor i se datorează, iar noi vom duce mai departe moştenirea lăsată de el. Lui Toni îi plăcea viaţa, cel mai rău s-ar supăra să vă vadă trişti. Aşa că, printre lacrimi, trăiţi-vă viaţa, oameni buni, şi nu uitati să puneţi în cele mai grele momente un Zâmbet în colţul gurii….ajută!", îşi încheie Huidu postarea pe blog.
Huidu despre Toni Tecuceanu: "Mă întreba o ziaristă tip hienă de presă cu cine îl vom inlocui, de parcă se stricase un carburator"
PUBLICAT
Miercuri, 6 Ianuarie 2010 19:23
ACTUALIZAT
Joi, 7 Ianuarie 2010 15:03
SURSA
REALITATEA.NET
"Faptul că pierzi un prieten la 37 de ani e o tragedie în sine, atunci când totul se petrece aproape fulgerător te face să te gândeşti că viaţa asta pe care o iubim cu disperare atârnă doar de un fir de păr", scrie Şerban Huidu pe blogul său.







Strategy & Technology PUBLYO
Marketing & Sales Q2M