Terenul de sport ce aparţine Şcolii Regina Elisabeta din capitală s-a transformat peste noapte în şantier. Conducerea instituţiei de învăţământ s-a trezit că pe terenul ce îi aparţine a început construcţia unui hotel. Surpriza a fost şi mai mare când dascălii au descoperit că bucata de teren pe care şcoala a primit-o de la regina Elisabeta şi pe care acum a revendicat-o în instanţă, a intrat în proprietatea unei persoane fizice, care a vândut-o de cum a primit-o. Iar acum, autorităţile ridică din umeri când sunt întrebate despre această încurcătură.
Prefectura Bucureşti a împroprietărit, anul trecut, familia Tonolla cu terenul de 8000 de metri pătraţi pe care îl revendică Şcoala regina Elisabeta. Bucata de pământ le-a fost dată moştenitorilor, în compensaţie pentru un alt teren ce nu putea fi retrocedat.
Pentru că titlul de proprietate a fost acordat de comisia Prefecturii, prefectul capitalei a început luni o anchetă pentru a vedea cine nu a verificat în detaliu toate actele atunci când a fost întocmit dosarul de împroprietărire pentru moştenitorii lui Tonolla.
1 EUR= 4.2648 RON 
Feedback



















