Fii la curent cu cele mai importante ştiri ale zilei
REALITATEA.NET pe Facebook REALITATEA.NET pe Twitter REALITATEA.NET pe Pinterest REALITATEA.NET pe RSS REALITATEA.NET pe Newsletter REALITATEA.NET pe Youtube

Horia Tecău a devenit milionar în dolari la Australian Open 2012

Câştigător în proba de dublu mixt, alături de americanca Bethanie Mattek-Sands, şi semifinalist în cea de dublu masculin, alături de suedezul Robert Lindstedt, tenismenul român Horia Tecău a strâns 124.250 de dolari din premiile de la Australian Open.

Horia Tecău
Horia Tecău

În cele două săptămâni petrecute la Melbourne, Horia Tecău a câştigat 67.750 de dolari pentru victoria de la dublu mixt şi 56.500 de dolari pentru prezenţa în semifinalele probei de dublu masculin.

Cu banii obţinuţi la Australian Open, Tecău a ajuns la 1.040.509 dolari câştigaţi din tenis.

Tecău devine al doilea jucător român în actrivitate care depăşeşte milionul de dolari din tenis, după Victor Hănescu (3,24 milioane de dolari) şi al cincilea în clasamentul "all-time", după Andrei Pavel (5,225 milioane de dolari), Victor Hănescu, Ilie Năstase (2,07 milioane de dolari) şi Adrian Voinea (1,83 milioane de dolari).

print
Upload fişiere:



Trimite
CELE MAI NOI ŞTIRI
CELE MAI CITITE ŞTIRI 3h 24h 7z 30z
REALITATEA LOCALA »
Get Adobe Flash player
SC Realitatea Media SA se afla in procedura insolventei reglementata de Legea nr. 85/2006, in conformitate cu incheierea de sedinta din data de 07.09.2011, pronuntata de Tribunalul Bucuresti – Sectia a VII-a Comerciala in dosarul nr. 58935/3/2011.

CNA- Consiliul National al audiovizualului: Bd. Libertatii nr.14, sector 5, cod 050706, Bucuresti www.cna.ro