Fii la curent cu cele mai importante ştiri ale zilei
REALITATEA.NET pe Facebook REALITATEA.NET pe Twitter REALITATEA.NET pe Pinterest REALITATEA.NET pe RSS REALITATEA.NET pe Newsletter REALITATEA.NET pe Youtube

HCM Constanţa, în grupă cu Ciudad Real în Liga Campionilor

Campioana României la handbal masculin, HCM Constanţa, va juca în grupa D a Ligii Campionilor şi printre adversarele sale se numără şi o fostă dublă câştigătoare a competiţiei.

HCM Constanţa este campioana României la handbal masculin
HCM Constanţa este campioana României la handbal masculin / FOTO: www.constantahcm.ro

HCM Constanţa va întâlni formaţia spaniolă Ciudad Real în grupa D a Ligii Campionilor. Gruparea iberică a câştigat cea mai importantă competiţie intercluburi în 2008 şi 2009.

Tragerea la sorţi a grupelor Ligii Campionilor la handbal masculin a avut loc marţi, la Viena, iar echipele au fost împărţite în patru grupe de câte şase formaţii.

În afară de HCM Constanţa şi Ciudad Real, în grupa D au mai fost repartizate campioana Croaţiei, HC Zagreb, cea a Bosniei Herţegovina, RK "Bosna BH Gas" Sarajevo, vicecampioana Rusiei, Sankt Petersburg, şi ocupanta locului trei din campionatul Germaniei, SG Flensburg-Handewitt.

În sezonul 2009/2010, HCM Constanţa a ajuns până în optimile Ligii Campionilor, unde a fost eliminată de MKB Veszprem, fosta echipă a lui Marian Cozma, handbalist ucis în Ungaria pe 8 februarie 2009. Deţinătoarea trofeului este THW Kiel.

LIBERTATEA.RO
print
Upload fişiere:



Trimite
CELE MAI NOI ŞTIRI
CELE MAI CITITE ŞTIRI 3h 24h 7z 30z
REALITATEA LOCALA »
Get Adobe Flash player
SC Realitatea Media SA se afla in procedura insolventei reglementata de Legea nr. 85/2006, in conformitate cu incheierea de sedinta din data de 07.09.2011, pronuntata de Tribunalul Bucuresti – Sectia a VII-a Comerciala in dosarul nr. 58935/3/2011.

CNA- Consiliul National al audiovizualului: Bd. Libertatii nr.14, sector 5, cod 050706, Bucuresti www.cna.ro