Gwen era atât de fascinată de machiaj încât le spunea şi prietenelor sale să ia cosmeticele mamelor şi să le aducă la ea acasă să se joace cu ele, potrivit contactmusic.com.
Cântăreaţa, în vârstă de 40 de ani, şi-a lansat colecţia LAMB în 2004 şi a recunoscut că de la 10 ani a fost fascinată de produsele de înfrumuseţare şi a devenit obsedată de cosmetice.
"Am iubit întotdeauna frumuseţea. Le spuneam prietenlor "întreab-o pe mama ta dacă putem să ne jucăm cu hainele şi cosmeticele ei", şi ştiţi ceva, fac acelaşi lucru şi acum", a declarat artista.
Mamă a doi copii, Gwen recunoaşte că deşi era mai băieţoasă era fascinată de produsele cosmetice şi îi plăcea să le testeze.
“Mă machiez foarte mult, nu glumesc. Sunt fata care ar purta jeanşi largi, dar nu ar uita niciodată să-şi pună tone de machiaj”, a mai spus Gwen.
"Îmi făceam singură haine de când eram mică. Toată ziua mă gândeam ce piese vestimentare mi-ar plăcea să port".







Strategy & Technology PUBLYO
Marketing & Sales Q2M