Fii la curent cu cele mai importante ştiri ale zilei
REALITATEA.NET pe Facebook REALITATEA.NET pe Twitter REALITATEA.NET pe Pinterest REALITATEA.NET pe RSS REALITATEA.NET pe Newsletter REALITATEA.NET pe Youtube

Guvernul combate bolile cu transmitere sexuală cu puşcăriaşi

Guvernul Boc a decis, recent, să reglementeze situaţia puşcăriaşilor patriei care vor să muncească, elaborând, prin ministerul Justiţiei, un ordin, cu nr.420/C, intrat în vigoare astăzi, privind condiţiile în care deţinuţii pot presta diverse activităţi, scrie Inpolitics.ro.

Guvernul combate bolile venerice cu puşcăriaşi
Guvernul combate bolile venerice cu puşcăriaşi

Unităţile subordonate Administraţiei Naţionale a Penitenciarelor vor putea încheia contracte cu cei interesaţi de folosirea deţinuţilor la munci, inclusiv a persoanelor aflate în arest preventiv.

O prevedere interesantă este cea de la art.3, alin.J, potrivit căreia deţinuţii vor mai putea fi folosiţi la "prevenirea răspândirii bolilor cu transmitere sexuală", fără a se furniza detalii.

print
Upload fişiere:



Trimite
CELE MAI NOI ŞTIRI
CELE MAI CITITE ŞTIRI 3h 24h 7z 30z
REALITATEA LOCALA »
Get Adobe Flash player
SC Realitatea Media SA se afla in procedura insolventei reglementata de Legea nr. 85/2006, in conformitate cu incheierea de sedinta din data de 07.09.2011, pronuntata de Tribunalul Bucuresti – Sectia a VII-a Comerciala in dosarul nr. 58935/3/2011.

CNA- Consiliul National al audiovizualului: Bd. Libertatii nr.14, sector 5, cod 050706, Bucuresti www.cna.ro