Green Hours găzduieşte International Jazz Fest
Pentru ediţia pilot a acestei manifestări, care se doreşte a deveni una tradiţională, au fost invitate patru formaţii de muzicieni din străinătate: Piotr Wojtasik Quintet (Polonia), Tuba Project (SUA), Trigon (Republica Moldova), Burger & The Pretty Boys (Germania). Prima ediţie a festivalului va fi prezentată de chitaristul de jazz Sorin Romanescu.
În fiecare dintre cele patru seri de festival, va cânta şi câte o trupă de tineri muzicieni români. Vor urca pe scenă Hot Club de Bucharest, FM Project, Câmpia Libertăţii şi Bell Punko.
Potrivit organizatorilor, acest prim festival internaţional de club din România apare ca o asumare a faptului că muzica de jazz are ca mediu firesc clubul, unde îşi găseşte, inclusiv prin apropierea publicului, energia necesară înnoirii, deschiderii către contemporan. Tot prin club se pot descoperi şi încuraja tinerii muzicieni, spun cei de la Green Hours într-un comunicat.
Daca ti-a placut articolul, urmareste REALITATEA.NET pe FACEBOOK!

Lovitură pentru furnizorii de gaz: Statul poate fixa preţurile şi după liberalizare
1 EUR= 4.3533 RON 





Clujul in Realitate 16.02.2012
Pasari moarte au fost gasite la Constanta
Pasari moarte la Constanta
MARINARII: Sarkozy, pe navă cu Băsescu
Avocatul lui Damaschin: Nu a putut nici măcar...
Dinu Damaschin a decedat







Feedback

