Moda portughezilor, adoptată de CFR Cluj, prinde tot mai tare în Liga I. Pandurii Târgu Jiu este ultima echipă din România care va încerca filiera lusitană.
Un antrenor portughez, Joaquim Teixeira, fost secund la FC Porto şi naţionala Portugaliei, şi o echipă întreagă de lusitani vor încerca să îndeplinească obiectivele gorjenilor din 2008: salvarea de la retrogradare şi calificarea în finala Cupei României.
"Vom lua un portar, un fundaş central, un mijlocaş la închidere, un atacant... Din ei vom alege jucătorii de care avem nevoie" - a dezvăluit Marin Condescu reţeta pregătită de Panduri.
Sosirea legiunii portugheze la Târgu Jiu a dat peste cap şi programul de iarnă al Pandurilor. Astfel, penultima clasată din prima divizie a înlocuit cantonamentul din Antalya cu 20 de zile de pregătire în Portugalia, la Camp Maior.
Gorjenii şi-au prezentat antrenorul portughez şi mai aşteaptă 11 lusitani
PUBLICAT
Vineri, 28 Decembrie 2007 09:35
ACTUALIZAT
Vineri, 28 Decembrie 2007 09:35
SURSA
Realitatea TV
Fotbal intern







Strategy & Technology PUBLYO
Marketing & Sales Q2M