Nominalizarea pentru această săptămână a lui Gigi Becali a venit după declaraţia dată înainte de derby-ul cu Dinamo, când a aflat că este ironizat pe arena din Ştefan cel Mare, scrie ProSport.
"Am auzit că Dinamo ne aşteaptă cu tabela pe care afişează nişte oi. Cine putea face asta? Nicu Badea, un fost securist care n-are sare şi piper, şi Dragoş Săvulescu, pe care l-a prins nevasta cu un bărbat în pat. Ştiu că sunt în post, dar eu sunt un păcătos şi nu întorc şi celălalt obraz. Ce rost au măgăriile astea? Să se gândească şi ei că e vorba de naşul lui Cristi Borcea. Ăştia sunt oameni de de doi lei", este declaraţia care i-a adus lui Gigi becali doar locul doi în acest top.
Titlul de "omul săptămânii" i-a revenit croatului Zdravko Mamic, preşedintele lui Dinamo Zagreb, pentru "cel mai bun monolog".
"Ani de zile, ca un nemernic, am apărat jucătorii acestei echipe, dar lor nu le pasă de Dinamo. Nu pun suflet sau pasiune. Îmi amintesc că atunci când eram în şcoală şi săream în lungime, o fată frumoasă a trecut pe lângă mine. Am sărit un metru mai mult ca să îi atrag atenţia. Dar acestor jucători nu le pasă. Mă întrebaţi de ce intru în vestiar: ca să salvez clubul! Data viitoare când intru acolo o să-l iau pe unul dintre ei de gât, în timp ce restul se uită. N-ar fi prima dată. Un singur om trăieşte pentru Dinamo 24 de ore din 24, antrenorul nostru Kruno Jurcic. Am văzut asta în ochii lui!", a spus Mamic pe 2 decembrie. Pe 8 decembrie, Jurcic era demis!







Strategy & Technology PUBLYO
Marketing & Sales Q2M