Fostul fotbalist Gică Popescu a anunţat, luni, că este dispus să cumpere formaţia Universitatea Craiova, dacă actualul patron, Adrian Mititelu, se va arăta dornic să o vândă, informează NewsIn.
"Nu doresc să investesc acum în fotbal, nici chiar la Universitatea Craiova, dar dacă se va ivi ocazia şi Adrian Mititelu ar fi dispus să vândă, l-aş asculta şi aş încerca să fac o ofertă. Am înţeles însă că el nu vrea să vândă şi va lăsa echipa moştenire copiilor săi. Îmi sfătuiesc copilul să nu ţină cu altă echipă decât Universitatea Craiova şi poate el va ajunge să facă o ofertă copiilor lui Adrian Mititelu", a declarat Gheorghe Popescu, într-o conferinţă de presă desfăşurată la Craiova.
Fostul internaţional şi-a arătat admiraţia faţă de actualul patron al echipei. "Este de lăudat iniţiativa lui Adrian Mititelu, care investeşte în stadion. Nu înţeleg însă cum poate investi într-un lucru care nu este al lui. Prin asta dovedeşte că vrea să facă treabă bună la Universitatea Craiova", a spus Popescu.
Fostul căpitan al naţionalei României s-a referit şi la episodul revenirii sale în campionatul intern, când a optat pentru Dinamo, în dauna echipei la care s-a consacrat. "Dacă Universitatea Craiova vroia să-l ia pe Gică Popescu trebuia să spună. După ce am plecat de la Dinamo am dat toţi banii înapoi, aşa că alegerea mea nu a depins de bani. Nu conta ce contract îmi oferea, dar timp de o lună nu m-a căutat nimeni de la Craiova", a explicat Popescu.
În final, Gică Popescu a mărturisit că jucătorii săi preferaţi de la Universitatea Craiova sunt Costea, Wobay, Stoica şi portarul Bornescu, despre ultimul opinând că trebuie să facă parte din lotul României pentru EURO 2008.
Gică Popescu este dispus să cumpere clubul Universitatea Craiova
Luni, 14 Ianuarie 2008 20:00
| Vot: |
0
|
| Foto (1) | |
Sursa: NewsIn
Pe aceeasi tema
- Mititelu, acuzat de declinul Universităţii
Luni, 23 Aprilie 2007 21:48 - Universitatea Craiova vrea în Europa
Marti, 12 Iunie 2007 07:47 - Nicolo Napoli este noul antrenor al Universităţii Craiova
Miercuri, 03 Octombrie 2007 22:20 - Mititelu: Îmi pare rău că în fotbalul românesc nu se schimbă decât actorii
Joi, 18 Octombrie 2007 18:10 - Hagi şi Gică Popescu, liderii "Generaţiei de Aur", laudă actuala naţională
Joi, 22 Noiembrie 2007 15:35 - Figo, Hagi şi Popescu au prefaţat la Milano meciul Stelele Lumii-Stelele României
Joi, 22 Noiembrie 2007 21:46 - Gică Popescu susţine că nu se poate face performanţă fără jucători străini
Vineri, 04 Ianuarie 2008 11:16 - Gică Popescu, locul 34 în topul celor mai prolifici fundaşi din lume
Vineri, 04 Ianuarie 2008 12:56 - Mititelu i-a răspuns lui Gică Popescu
Miercuri, 16 Ianuarie 2008 00:59
Comentariile cititorilor


Alte ştiri din aceeaşi secţiune
Handbal: România a învins Franţa cu 23-22
Astazi, ora 00:06Pentru prima dată din 2005, de când sunt antrenate de Gheorghe Tadici, româncele au reuşit să învingă Franţa într-un meci amical.
Ardelenii lui Răzvan Lucescu sunt pregătiţi pentru revenirea în Liga I
Joi, 24 Iulie 2008 22:38Braşovul aşteaptă cu nerăbdare revenirea în Liga I. Răzvan Lucescu spune că nu are emoţii înainte de vizita de sâmbătă a revelaţiei din sezonul trecut - Unirea Urziceni.
Ciclism: Marcus Burghardt (Columbia) a reuşit să se impună în etapa a 18-a din Turul Franţei
Astazi, ora 01:10După o etapă de 196.5 kilometri între Bourg d'Oisans şi Saint Étienne şi un sprint contra spaniolului Carlos Barredo, Marcus Burghardt a reuşit să ocupe prima poziţie.
Cele mai CITITE din Sport
- Adrian Mutu nu va mai pleca de la Fiorentina (1518)
- Liga I - Programul primelor două etape ale sezonului 2008/2009 (1380)
- Liga Campionilor: Rezultatele din manşa secundă a turului I preliminar. Vezi echipele calificate mai departe şi programul celui de-al doilea tur preliminar (1196)
- Bătaie ca-n filme în Liga feminină de baschet din SUA, la partida Los Angeles Sparks - Detroit Shock (1083)
- O grupare mafiotă a vrut să cumpere clubul Lazio (691)
Cele mai VOTATE din Sport
- Liga Campionilor: Rezultatele din manşa secundă a turului I preliminar. Vezi echipele calificate mai departe şi programul celui de-al doilea tur preliminar (3,96/5)
- "Xena" din Câmpulung Muscel (3,72/5)
- AS Roma va sosi cu toate vedetele la amicalul cu Steaua (3,68/5)
- Marius Niculae a semnat un contract pe patru ani cu Dinamo (3,52/5)
- F1: Max Mosley a câştigat procesul cu publicaţia care a susţinut că a fost implicat într-o orgie sexuală cu tentă nazistă (2,96/5)
Cele mai COMENTATE din Sport
- Adrian Mutu nu va mai pleca de la Fiorentina (2)
- Marius Niculae a semnat un contract pe patru ani cu Dinamo (1)
- Tenis: Federer, eliminat în turul 2 la Mastersul de la Toronto (1)
Cele mai importante stiri
Realitatea.net
Realitatea.net
Gabi Szabo spune că a declinat oferta PNL de a candida la Parlament
Astazi, ora 00:09Fosta campioană olimpică la atletism Gabi Szabo a afirmat, joi, că a avut o propunere din partea PNL de a candida pentru un post de parlamentar, dar a refuzat-o, pe motiv că este prea tânără pentru a se gândi la politică.
- Peştera Câmpenească din Bihor, unde se află cea mai înaltă cascadă subterană din România, înecată în gunoaie - IMAGINI INCREDIBILE
- Hipermarketurile păcălesc cumpărătorii prin preţurile pe care le afişează
- Presupusul criminal al celor două tinere din Braşov a primit mandat de arestare preventivă pe 29 de zile
- Ion Balint, zis Nuţu Cămătaru, rămâne în arest
- Dan Voiculescu la CNSAS: Eram obligat să-mi câştig şi eu o pâine când dădeam informaţii despre cetăţeni străini
- Hidrologii au emis o avertizare cod portocaliu pentru şapte judeţe
Cele mai recente stiri
Realitatea.net
Realitatea.net
- Corina Creţu: Vacanţă
- Cristian Teodorescu: Politicianul român pur sânge faţă cu Voinescu şi Avramescu
- Handbal: România a învins Franţa cu 23-22
- Cătălin Tolontan: Lupescu recunoaşte convorbirea telefonică: "Florea? Ceva e putred!"
- C. Kovesi: Nu există procurori politici în Ministerul Public
- Ovidiu Ioaniţoaia: Vinovăţie generală
Trimite-ne mesaje
![]() |
Cum vezi tu Realitatea? |
![]() |
Ai fost martorul unui eveniment ieşit din comun? |

Mai mult noros
| mai multe
| Romania | 25.07 | 26.07 |
| Timişoara | 23 °C | 26 °C |
| Arad | 24 °C | 23 °C |
| Bacău | 26 °C | 26 °C |
| Braşov | 20 °C | 24 °C |
| Cluj Napoca | 21 °C | 28 °C |
| Constanţa | 27 °C | 27 °C |
| Europa | 25.07 | |
| Atena | 31 °C | |
| Berlin | 30 °C | |
| Helsinki | 25 °C | |
| Londra | 22 °C | |
| Madrid | 34 °C | |
| Moscova | 26 °C | |
| Oslo | 26 °C | |
| Paris | 27 °C | |
| Roma | 31 °C | |
Curs valutar
| 1 EUR | 3,5721 RON |
| 1 USD | 2,2769 RON |
| 1 GBP | 4,528 RON |
| 1 CHF | 2,1959 RON |
| 100 HUF | 1,5386 RON |
| 100 JPY | 2,1152 RON |
| 1 BGN | 1,8264 RON |
Mobinews.ro
- Pachet I: 3 Ştiri/zi+ 2 emisiuni+ 2 breaking news
- Pachet II: 5 Ştiri/zi+ 2 emisiuni+ 2 breaking news
Arhiva articole
Home |
Politică |
Actualitate |
Economie |
Sport |
IT & Ştiinţă |
Externe |
Divertisment |
Revista presei |
Vremea |
Multimedia







