Preşedintele PSD Mircea Geoană a declarat, luni, că textul moţiunii va fi finalizat în această săptămână şi că moţiunea va fi depusă săptămâna viitoare. Geoană a precizat că moţiunea nu a fost depusă în cursul acestei săptămâni deoarece PSD nu a vrut să suprapună depunerea moţiunii cu alegerea patriarhului.
Liderul PSD a susţinut că în cadrul Biroului Permanent al PSD a avut loc o primă lectură a textului moţiunii de cenzură. "Scopul acestei moţiuni este un nou guvrern, un nou program, un nou început", a completat preşedintele PSD.
Mircea Geoană a mai spus că după ce textul va fi finalizat, PSD va începe stângerea de semnături. El a negat speculaţiile apărute astăzi în presă potrivit cărora PSD nu ar fi reuşit să strângă suficiente semnături pentru depunerea moţiunii. Geoană a spus că era imposibil ca PSD să înceapă strângerea de semnături atâta timp cât textul moţiunii nu este finalizat.
Geoană: Moţiunea PSD va fi depusă săptămâna viitoare
PUBLICAT
Luni, 10 Septembrie 2007 09:29
ACTUALIZAT
Luni, 10 Septembrie 2007 09:29
SURSA
REALITATEA.NET
LIBERTATEA.RO
Acelaşi subiect pe REALITATEA.NET
Alte articole din ACTUAL







Strategy & Technology PUBLYO
Marketing & Sales Q2M