Prima zi de şcoală a lui Gabi a fost una plină de emoţii. El s-a integrat imediat, ba chiar a cerut şi ajutorul colegilor pentru a deschide ghiozdanul.
Dacă în urmã cu 4 luni, băieţelul de numai 7 ani era internat în Botoşani la un spital pentru că avea probleme de sănătate şi nu putea sta în picioare mai mult de 10 minute, acum copilul aleagă împreună cu colegii săi. Gabi abia aşteaptă orele de sport pentru a putea juca fotbal.
Gabi a fost internat în iunie în Centrul pentru copii cu dizabilităţi "Sfântul Spiridon" din Botoşani. Atunci avea 100 de kilograme. După un regim alimentar strict şi recuperare fizică, băiatul a ajuns la 79 de kilograme. Mama copilului, care l-a părăsit în spital, este de negăsit.







Strategy & Technology PUBLYO
Marketing & Sales Q2M