Fii la curent cu cele mai importante ştiri ale zilei
REALITATEA.NET pe Facebook REALITATEA.NET pe Twitter REALITATEA.NET pe Pinterest REALITATEA.NET pe RSS REALITATEA.NET pe Newsletter REALITATEA.NET pe Youtube

Furtună puternică în Constanţa şi pe mare VIDEO

Vântul puternic a rupt mai mulţi copaci în Constanţa şi a fost cât pe ce să dărâme un stâlp. Din cauza furtunii din larg, porturile maritime au fost închise.

Furtună pe mare
Furtună pe mare / FOTO: RTV

Trei copaci au fost puşi la pământ de furtună. "Am fost solicitaţi pentru îndepărtarea unui copac care a căzut peste patru autoturisme. Am mai avut alte două solicitări din cauza copacilor căzuţi din cauza vântului", a spus şeful echipei ISU Dobrogea, Daniel Nicolciuiu.

Din cauza vijeliei, pe o stradă din centrul Constanţei un stâlp de tensiune s-a înclinat periculos. Pentru a evita producerea unui accident, poliţiştii au restricţionat accesul în zonă.

Din cauza vântului puternic care a suflat cu peste 80 de kilometri la oră au fost închise patru porturi maritime. Iar în larg, valurile au depăşit şase metri înălţime. Este pentru prima dată, în acestă toamnă când furtuna blochează activităţile portuare.

print
Upload fişiere:



Trimite
CELE MAI NOI ŞTIRI
CELE MAI CITITE ŞTIRI 3h 24h 7z 30z
REALITATEA LOCALA »
Get Adobe Flash player
SC Realitatea Media SA se afla in procedura insolventei reglementata de Legea nr. 85/2006, in conformitate cu incheierea de sedinta din data de 07.09.2011, pronuntata de Tribunalul Bucuresti – Sectia a VII-a Comerciala in dosarul nr. 58935/3/2011.

CNA- Consiliul National al audiovizualului: Bd. Libertatii nr.14, sector 5, cod 050706, Bucuresti www.cna.ro