Fii la curent cu cele mai importante ştiri ale zilei
REALITATEA.NET pe Facebook REALITATEA.NET pe Twitter REALITATEA.NET pe Pinterest REALITATEA.NET pe RSS REALITATEA.NET pe Newsletter REALITATEA.NET pe Youtube

Fluide corporale, găsite în camera de hotel a lui Dominique Strauss-Kahn. VIDEO

Poliţia americană care anchetează cazul de agresiune sexuală de care este acuzat Dominique Strauss-Kahn a găsit în camera de hotel a acestuia fluide corporale care ar putea ajuta la stabilirea faptelor, afirmă miercuri presa americană.

DSK neagă toate acuzaţiile
DSK neagă toate acuzaţiile

Eşantioanele au fost găsite în timpul reconstituirii faptelor de către poliţie împreună cu camerista care afirmă că a fost agresată de Strauss-Kahn.

Poliţia a precizat că aceasta a desemnat locul în care îşi amintea că a scuipat după ce Strauss-Kahn a încercat să o determine să facă sex oral, a anunţat postul de televiziune ABC.

Eşantioane de lichide corporale "sunt în curs de analiză" pentru a se încerca găsirea ADN-ului lui Strauss-Kahn, a precizat ABC.

O bucată mare de covor a fost, de asemenea, luată pentru analize, a anunţat Wall Street Journal, adăugând că femeia în vârstă de 32 de ani, a indicat două zone unde îşi aminteşte că a scuipat.

Pentru a strânge mai multe elemente în anchetă, unul dintre lavoarele din cameră face, de asemenea, obiectul unei prelevări de probe, deoarece ar putea conţine urme de ADN, potrivit cotidianului.

Lentile de contact de unică folosinţă, o scobitoare folosită, un pahar şi mici pansamente pătate de sânge au fost, de asemenea, luate, a precizat cotidianul.

El este vizat de şapte capete de acuzare, în special pentru tentativă de viol şi sechestrare de persoane. El a fost plasat în detenţie luni de judecătoarea Melissa Jackson, care i-a refuzat eliberarea chiar în schimbul unei cauţiuni în valoare de un milion de dolari. Judecătoarea a evocat riscul ca acesta să fugă din ţară.

Presupusa victimă, originară din Guineea, a depus mărturie în faţa justiţiei în această săptămână. Ea neagă că ar fi avut o relaţie sexuală consimţită cu directorul FMI.

Acuzarea afirmă că are dovezi materiale pentru a susţine acuzaţia de tentativă de viol, între care un examen medical realizat în urma faptelor, sâmbătă.

print
Upload fişiere:



Trimite
CELE MAI NOI ŞTIRI
CELE MAI CITITE ŞTIRI 3h 24h 7z 30z
REALITATEA LOCALA »
Get Adobe Flash player
SC Realitatea Media SA se afla in procedura insolventei reglementata de Legea nr. 85/2006, in conformitate cu incheierea de sedinta din data de 07.09.2011, pronuntata de Tribunalul Bucuresti – Sectia a VII-a Comerciala in dosarul nr. 58935/3/2011.

CNA- Consiliul National al audiovizualului: Bd. Libertatii nr.14, sector 5, cod 050706, Bucuresti www.cna.ro