Foto: NewsIn

Ulterior, băiatul deputatului ar fi lovit cu piciorul autoturismul taximetristului, supărat că şoferul l-a ameninţat că va chema Poliţia.

La locul incidentului a fost mobilizat un echipaj de la Ordine Publică. Martorii evenimentului susţin că tânărul a refuzat să se legitimizeze şi că a avut un comportament inadecvat faţă de unul dintre poliţişti, pe care l-ar fi lovit cu pumnul.

Aceiaşi martori susţin că pentru calmarea spiritelor a fost nevoie de intervenţia Detaşamentului Poliţiei de Intervenţie Rapidă.

În cele din urmă, fiul liderului PDL a fost transportat la Poliţie, audierile în acest caz nefiind încă finalizate. Deputatul PD-L Cezar Preda a dat asigurări că fiul său nu l-a lovit pe poliţist şi, mai mult, că nu se va amesteca în această anchetă.