Fii la curent cu cele mai importante ştiri ale zilei
REALITATEA.NET pe Facebook REALITATEA.NET pe Twitter REALITATEA.NET pe Pinterest REALITATEA.NET pe RSS REALITATEA.NET pe Newsletter REALITATEA.NET pe Youtube

Finlandezii sunt alarmaţi de cerşetorii români din Helinski

Cerşetorii români de pe străzi au alarmat locuitorii din Helsinki. BBC relatează că finlandezii au alertat poliţia, presa şi serviciile sociale, fiind şocaţi de cei care stau în cârje cu mâna întinsă şi cu copii lângă ei.

Finlandezii sunt îngrijoraţi mai ales de soarta copiilor români obligaţi să stea în frig să cerşească. Potrivit cotidianului naţional Helsinki Sanomat, cerşetorii români, cei mai mulţi de etnie romă, obligă şoferii de maşină să oprească la intersecţii şi să cumpere bijuterii false.

Ei fură portofelele celor mai puţin atenţi şi ocupă în fiecare dimineaţă strategic centrul capitalei finalndeze. Potrivit publicaţiei, românii au declarat că sunt sinistraţi în urma inundaţiilor din Moldova. Acostarea persoanelor pe stradă şi cerşitul sunt interzise prin lege în Finlanda.
print
Upload fişiere:



Trimite
CELE MAI NOI ŞTIRI
CELE MAI CITITE ŞTIRI 3h 24h 7z 30z
REALITATEA LOCALA »
Get Adobe Flash player
SC Realitatea Media SA se afla in procedura insolventei reglementata de Legea nr. 85/2006, in conformitate cu incheierea de sedinta din data de 07.09.2011, pronuntata de Tribunalul Bucuresti – Sectia a VII-a Comerciala in dosarul nr. 58935/3/2011.

CNA- Consiliul National al audiovizualului: Bd. Libertatii nr.14, sector 5, cod 050706, Bucuresti www.cna.ro