Fii la curent cu cele mai importante ştiri ale zilei
REALITATEA.NET pe Facebook REALITATEA.NET pe Twitter REALITATEA.NET pe Pinterest REALITATEA.NET pe RSS REALITATEA.NET pe Newsletter REALITATEA.NET pe Youtube

Fermierii din patru ţări europene au protestat la Luxemburg

Proteste cu tractoare şi vaci din plastic la Luxemburg. În acest fel şi-au manifestat nemulţumirea faţă de politica agricolă a Uniunii Europene câteva sute de fermieri din spaţiul comunitar. Protestul a avut loc în faţa clădirii care găzduia reuniunea miniştrilor agriculturii din Uniunea Europeană.

Foto: Realitatea TV
Foto: Realitatea TV
La protest au luat parte fermieri din Germania, Belgia, Luxemburg şi Franţa. Demonstranţii s-au costumat în vaci şi au condamnat proiectul miniştrilor Agriculturii de a mării cota de lapte. Fermierii susţin că o producţie mai mare de lapte va duce la scăderea preţului, ceea ce ar aduce pierderi financiare considerabile pentru crescătorii de vite din spaţiul comunitar.
print
Upload fişiere:



Trimite
CELE MAI NOI ŞTIRI
CELE MAI CITITE ŞTIRI 3h 24h 7z 30z
REALITATEA LOCALA »
Get Adobe Flash player
SC Realitatea Media SA se afla in procedura insolventei reglementata de Legea nr. 85/2006, in conformitate cu incheierea de sedinta din data de 07.09.2011, pronuntata de Tribunalul Bucuresti – Sectia a VII-a Comerciala in dosarul nr. 58935/3/2011.

CNA- Consiliul National al audiovizualului: Bd. Libertatii nr.14, sector 5, cod 050706, Bucuresti www.cna.ro