Fii la curent cu cele mai importante ştiri ale zilei
REALITATEA.NET pe Facebook REALITATEA.NET pe Twitter REALITATEA.NET pe Pinterest REALITATEA.NET pe RSS REALITATEA.NET pe Newsletter REALITATEA.NET pe Youtube

FC Braşov a plecat în cantonament, la mare

Fotbal intern

FC Braşov şi Răzvan Lucescu îşi pregătesc revenirea în forţă în Liga Întâi, nu la munte, ci pe litoralul Mării Negre. Braşovul s-a întărit cu foştii rapidişti Robert Ilyeş şi Nae Constantin şi îl aşteaptă la echipă şi pe Bogdan Andone.

"Primul nostru pas este să promovăm, ştiu că nu va fi uşor, dar pentru asta suntem aici", a declarat Lucescu.

Răzvan Lucescu a venit la Braşov cu lecţia învăţată: după presiunile lui George Copos în Giuleşti ştie că succesul depinde de relaţia dintre conducere-antrenor şi jucători.

"Dacă noi, cei de sus, vom fi o echipă unită, atunci acest lucru se va transmite şi la nivelul jucătorilor", a mai spus Lucescu.

Răzvan Lucescu nu poate sta departe de Rapid şi a sărit în apărarea lui Buga şi Măldărăşanu, fotbalişti aflaţi în conflict cu marele şef din Giuleşti, George Copos. Omul care l-a convins pe Buga să se întoarcă la antrenamentele Rapidului, Răzvan Lucescu, are o rugăminte pentru George Copos.

"Buga a venit la Rapid pentru mine, la momentul respectiv. El este un fotbalist de valoare care trebuie tratat cu mai mult respect. Probabil că undeva, cândva, lumea se va întoarce şi va ştii să aprecieze ceea ce a făcut el şi Măldărăşanu", a încheiat Lucescu jr.
print
Upload fişiere:



Trimite
CELE MAI NOI ŞTIRI
CELE MAI CITITE ŞTIRI 3h 24h 7z 30z
REALITATEA LOCALA »
Get Adobe Flash player
SC Realitatea Media SA se afla in procedura insolventei reglementata de Legea nr. 85/2006, in conformitate cu incheierea de sedinta din data de 07.09.2011, pronuntata de Tribunalul Bucuresti – Sectia a VII-a Comerciala in dosarul nr. 58935/3/2011.

CNA- Consiliul National al audiovizualului: Bd. Libertatii nr.14, sector 5, cod 050706, Bucuresti www.cna.ro