Fii la curent cu cele mai importante ştiri ale zilei
REALITATEA.NET pe Facebook REALITATEA.NET pe Twitter REALITATEA.NET pe Pinterest REALITATEA.NET pe RSS REALITATEA.NET pe Newsletter REALITATEA.NET pe Youtube

Facebook va atinge numărul RECORD de 1 miliard de utilizatori în 2012

Cea mai mare platformă de socializare la nivel mondial, Facebook, va atinge, în jurul lunii august 2012, recordul de a avea 1 miliard de utilizatori, arată firma de cercetare iCrossing, citată de Thenextweb.com

Evoluţia numărului de utilizatori ai Facebook
Evoluţia numărului de utilizatori ai Facebook / FOTO: http://thenextweb.com
Indonezienii trebuie să fie atenţi la ce scriu pe Facebook
Indonezienii trebuie să fie atenţi la ce scriu pe Facebook

Estimarea a fost realizată pe baza studiului evoluţiei numprului de utilizatori înregistraţi din ultimele 9 luni.

Deşi Facebook s-a confruntat cu o încetinire a numărului de înregistrări în reţea în SUA şi Europa, state precum Europa şi Brazilia au cunoscut un boom al numărului de utilizatori.

În India, numărul de utilizatori a crescut în ultimele nouă luni de la 22 de milioane la 36 de milioane, iar în Brazilia de la 13 milioane la 30 de milioane. AVând în vedere că doar 3% dintre indieni şi 16% dintre brazilieni au cont de Facebook, ambele ţări au un imens potenţial de creştere.

Facebook are în prezent peste 800 de milioane de utilizatori, dintre care jumătate intră zilnic pe site.

print
Upload fişiere:



Trimite
CELE MAI NOI ŞTIRI
CELE MAI CITITE ŞTIRI 3h 24h 7z 30z
REALITATEA LOCALA »
Get Adobe Flash player
SC Realitatea Media SA se afla in procedura insolventei reglementata de Legea nr. 85/2006, in conformitate cu incheierea de sedinta din data de 07.09.2011, pronuntata de Tribunalul Bucuresti – Sectia a VII-a Comerciala in dosarul nr. 58935/3/2011.

CNA- Consiliul National al audiovizualului: Bd. Libertatii nr.14, sector 5, cod 050706, Bucuresti www.cna.ro