Fii la curent cu cele mai importante ştiri ale zilei
REALITATEA.NET pe Facebook REALITATEA.NET pe Twitter REALITATEA.NET pe Pinterest REALITATEA.NET pe RSS REALITATEA.NET pe Newsletter REALITATEA.NET pe Youtube

Fabulospirit de 100.000 de euro

Ministerul Afacerilor Externe a dat 100.000 de euro pentru consultanţa de dezvoltare a campaniei de imagine Fabulospirit, iar la selecţie au participat doar două firme. După polemicile provocate de sloganul Fabulospirit, purtătorul de cuvânt al Ministerul Afacerilor Externe, Corina Vinţan, a explicat că această titulatură a fost alesă fără a consulta populaţia, pentru că nu este vorba de un brand de ţară.

Alegerea companiei de marketing cultural GAV pentru conceptul campaniei de imagine s-a făcut fără licitaţie publică. Oficialii din Ministerul de Externe spun că, legal, nici nu erau obligaţi să facă acest lucru.

Lucian Georgescu (foto), directorul companiei care a creat Fabulospirit, susţine că a fost vorba de o selecţie pe baza portofoliului ce a avut loc în octombrie 2006, la Berlin.

În următoarele luni, Ministerul de Externe va organiza o licitaţie publică pentru implementarea conceptului Fabulospirit.
print
Upload fişiere:



Trimite
CELE MAI NOI ŞTIRI
CELE MAI CITITE ŞTIRI 3h 24h 7z 30z
REALITATEA LOCALA »
Get Adobe Flash player
SC Realitatea Media SA se afla in procedura insolventei reglementata de Legea nr. 85/2006, in conformitate cu incheierea de sedinta din data de 07.09.2011, pronuntata de Tribunalul Bucuresti – Sectia a VII-a Comerciala in dosarul nr. 58935/3/2011.

CNA- Consiliul National al audiovizualului: Bd. Libertatii nr.14, sector 5, cod 050706, Bucuresti www.cna.ro