Fii la curent cu cele mai importante ştiri ale zilei
REALITATEA.NET pe Facebook REALITATEA.NET pe Twitter REALITATEA.NET pe Pinterest REALITATEA.NET pe RSS REALITATEA.NET pe Newsletter REALITATEA.NET pe Youtube

FABULOS: HACKERII ANONYMOUS au umilit FBI-ul şi SCOTLAND YARD-ul

Hackerii din grupul Anonymous au interceptat o conferinţă telefonică în care oficiali ai FBI şi Scotland Yard vorbeau chiar despre criminalitatea informatică.

Hackerii ANONYMOUS râd de cei de la FBI şi Scotland Yard
Hackerii ANONYMOUS râd de cei de la FBI şi Scotland Yard

Hackerii reuniţi în reţeaua Anonymous au anunţat că au reuşit să intercepteze o conferinţă telefonică în care oficiali ai FBI şi ai poliţiei britanice, Scotland Yard, discutau chiar despre criminalitatea informatică.

În conferinţă, oamenii legii discutau despre grupul Anonymous, despre alţi hackeri şi despre planurile poliţiei în privinţa acestor grupări.

Anonymous a publicat nu numai înregistrarea conferinţei, dar şi un  email, atribuit FBI, în care apar adresele de mail ale participanţilor la conferinţă.

Ulterior, în momentul în care ştirea a început să facă înconjurul lumii, cei de la Anonymous au dat cu tifla oficialilor FBI, pe care i-au întrebat dacă nu cumva vor să afle cum anume reuşesc hackerii să fie la curent cu discuţiile interne ale poliţiştilor.

Oficialii FBI au confirmat acţiunea Anonymous şi au anunţat că îi caută în prezent pe cei responsabili.

print
Upload fişiere:



Trimite
CELE MAI NOI ŞTIRI
CELE MAI CITITE ŞTIRI 3h 24h 7z 30z
REALITATEA LOCALA »
SC Realitatea Media SA se afla in procedura insolventei reglementata de Legea nr. 85/2006, in conformitate cu incheierea de sedinta din data de 07.09.2011, pronuntata de Tribunalul Bucuresti – Sectia a VII-a Comerciala in dosarul nr. 58935/3/2011.

CNA- Consiliul National al audiovizualului: Bd. Libertatii nr.14, sector 5, cod 050706, Bucuresti www.cna.ro