SPORT »
Fabio Grosso: Vom da tot ce avem mai bun cu România
12 iun 2008, 19:56 |
Actualizat Vineri, 13 Iunie 2008 00:08
Fundaşul Fabio Grosso a declarat, joi, că fotbaliştii italieni sunt uniţi şi pregătiţi să dea totul în partida cu România, pentru că naţionala sa nu îşi mai permite niciun pas greşit la EURO, informează site-ul UEFA.
"Nu ştiu dacă voi evolua sau nu împotriva României, dar asta nu e important. Personal, consider că sunt un jucător de lot şi toţi cei prezenţi la EURO tragem în aceeaşi direcţie pentru că avem un obiectiv comun, să demonstrăm că încă suntem în formă", a mai spus Grosso.
Marcatorul penalty-ului prin care Italia a câştigat Cupa Mondială în 2006 a afirmat că Olanda este una dintre cele mai bune echipe de la turneul final şi avertizează că tricolorii sunt un adversar incomod: "Formaţia României aşezată pe hârtie nu pare printre cele mai puternice, dar cum nici noi nu am strălucit împotriva Olandei, trebuie să fim atenţi pentru că următorul meci este decisiv, extrem de important".
Italia a pierdut luni în faţa Olandei, scor 0-3, şi ocupă ultimul loc în Grupa C, iar România şi Franţa au înregistrat, în aceeaşi zi, o remiză albă. Partida România - Italia se va disputa astăzi, de la ora 19.00.
Daca ti-a placut articolul, urmareste REALITATEA.NET pe FACEBOOK!

Lovitură pentru furnizorii de gaz: Statul poate fixa preţurile şi după liberalizare
1 EUR= 4.3533 RON 






Gheorghe Hagi si-a sarbatorit ziua in direct la...
Gheorghe Hagi, de ziua lui la Realitatea TV
Alpinistul Coco Galescu
Simona Amânar
Victoria Blohina l-a atacat pe Piţurcă la...
Coş uluitor marcat de LeBron James









Feedback

