Fii la curent cu cele mai importante ştiri ale zilei
REALITATEA.NET pe Facebook REALITATEA.NET pe Twitter REALITATEA.NET pe Pinterest REALITATEA.NET pe RSS REALITATEA.NET pe Newsletter REALITATEA.NET pe Youtube

EVZ: Boc pleacă de la Guvern! CINE îi ia locul

Emil Boc are zilele numărate la Palatul Victoria. Numărătoarea o fac diverse grupări din PDL şi toate au ajuns la acelaşi numitor comun: practic Boc ar mai urma să stea în scaunul de prim-ministru până pe la mijlocul săptămânii viitoare, susţine Evenimentul Zilei, publicaţie considerată apropiată Puterii.

EVZ: Boc pleacă de la Guvern! CINE îi ia locul
EVZ: Boc pleacă de la Guvern! CINE îi ia locul

Conform unor surse democrat-liberale, după reuniunea tensionată de marţi cu grupurile parlamentare, însuşi premierul a ajuns la această concluzie. Soluţia care se conturează este aceea a unui guvern cu premier tehnocrat, dar cu majoritatea miniştrilor politici.

Evenimentul Zilei face şi o listă cu cei care ar putea să îi ia locul lui Emil Boc. Pe ea s-ar afla Mugur Isărescu, şeful SRI, George Maior, Lucian Croitoru sau Mihai Răzvan Ungureanu, şeful SIE.

Luni, preşedintele Traian Băsescu a convocat partidele parlamentare la consultări.

print
Upload fişiere:



Trimite
CELE MAI NOI ŞTIRI
CELE MAI CITITE ŞTIRI 3h 24h 7z 30z
REALITATEA LOCALA »
Get Adobe Flash player
SC Realitatea Media SA se afla in procedura insolventei reglementata de Legea nr. 85/2006, in conformitate cu incheierea de sedinta din data de 07.09.2011, pronuntata de Tribunalul Bucuresti – Sectia a VII-a Comerciala in dosarul nr. 58935/3/2011.

CNA- Consiliul National al audiovizualului: Bd. Libertatii nr.14, sector 5, cod 050706, Bucuresti www.cna.ro