Fii la curent cu cele mai importante ştiri ale zilei
REALITATEA.NET pe Facebook REALITATEA.NET pe Twitter REALITATEA.NET pe Pinterest REALITATEA.NET pe RSS REALITATEA.NET pe Newsletter REALITATEA.NET pe Youtube

EVACUARE MASIVĂ

Mii de cetăţeni americani părăsesc Libanul

Autorităţile de la Washington au intensificat ritmul operaţiunilor de evacuare a cetăţenilor americani aflaţi în Liban. Mijloacele logistice mobilizate sunt impresionante, iar forţele de intervenţie au acţionat cu eficienţă. Ieri, peste 2000 de americani au părăsit Libanul, iar astăzi vor fi evacuaţi alţi 3000, au anunţat surse din cadrul Departentului de Stat.

Oficialii ciprioţi sunt alarmaţi de fluxul de refugiaţi veniţi din Liban şi nu pot primi mai mult de 2.200 de americani pe zi. Autorităţile de la Washington au mai amenajat, însă, două locaţii de tranzit la Mersin, şi la baza aeriană americană de la Incirlik, ambele aflate în Turcia.

Patru avioane încărcate cu refugiaţi au aterizat deja pe aeroporturile din Baltimore, Maryland, Philadelphia şi Pennsylvannia. Alte şase urmează să sosească astăzi. Peste 20.000 de americani aşteaptă cu nerăbdare să plece din această ţară sfâşiată de război.
Acelaşi subiect pe REALITATEA.NET
20 Iulie, 03:02
20 Iulie, 19:11
21 Iulie, 01:57
21 Iulie, 03:00
21 Iulie, 02:06
21 Iulie, 15:14
21 Iulie, 22:08
05 August, 11:37
print
Upload fişiere:



Trimite
CELE MAI NOI ŞTIRI
CELE MAI CITITE ŞTIRI 3h 24h 7z 30z
REALITATEA LOCALA »
Get Adobe Flash player
SC Realitatea Media SA se afla in procedura insolventei reglementata de Legea nr. 85/2006, in conformitate cu incheierea de sedinta din data de 07.09.2011, pronuntata de Tribunalul Bucuresti – Sectia a VII-a Comerciala in dosarul nr. 58935/3/2011.

CNA- Consiliul National al audiovizualului: Bd. Libertatii nr.14, sector 5, cod 050706, Bucuresti www.cna.ro