Portarul Turciei, Rustu, mijlocaşul Emre Belezoglu şi atacantul Nihat au informat Federaţia ţării lor că respectă decizia acesteia de a premia jucătorii, dar că nu vor fi motivaţi în plus de această sumă de bani, mai ales că este vorba despre echipa naţională.
În meciul împotriva Croaţiei, contând pentru sferturile de finală ale Campionatului European, Rustu va bifa primele sale minute la acest turneu final, pentru că Fatih Terim nu poate conta pe titularul de drept al naţionalei, Volkan. Acesta a fost suspendat două meciuri de Comisia de Disciplină a UEFA, după ce a fost eliminat în meciul cu Cehia, pentru că l-a bruscat pe Jan Koller.
EURO 2008: Jucătorii turci vor primi câte 150.000 de euro pentru accederea în sferturile de finală
Jucătorii naţionalei de fotbal a Turciei vor încasa o primă de 150.000 de euro fiecare, după ce au reuşit să se califice în sferturile de finală ale Campionatului European, a anunţat miercuri Federaţia Turcă de Fotbal, citată de AFP.







Strategy & Technology PUBLYO
Marketing & Sales Q2M