Fii la curent cu cele mai importante ştiri ale zilei
REALITATEA.NET pe Facebook REALITATEA.NET pe Twitter REALITATEA.NET pe Pinterest REALITATEA.NET pe RSS REALITATEA.NET pe Newsletter REALITATEA.NET pe Youtube

Japonia răsuflă uşurată: operaţia pe cord a împăratului Akihito a reuşit!

Japonia a fost astăzi cu sufletul la gură. Împăratul Akihito a fost operat pe inimă la Spitalul Universitar din Tokyo. Decizia de a efectua procedura s-a luat după ce rezultatele testelor medicale au arătat că starea monarhului s-a înrăutăţit în ultimul an.

Împăratul Akihito al Japoniei a fost operat pe inima
Împăratul Akihito al Japoniei a fost operat pe inima

Purtătorii de cuvânt ai casei imperiale spun că operaţia îl va ajuta pe împărat să ducă o viaţă normală şi activă.

Akihito, în vârstă de 78 de ani, a avut multe probleme de sănătate, inclusiv cancer de prostată, pentru care a fost operat în 2003.

Din cauza stresului care îi afecta sănătatea, împăratul a renunţat la o parte dintre îndatoririle sale şi nu a mai fost văzut atât de des în public.

UPDATE 11:30 Operaţia împăratului Akihito a fost o intervenţie de succes, au anunţat autorităţile de la Tokyo.

print
Upload fişiere:



Trimite
CELE MAI NOI ŞTIRI
CELE MAI CITITE ŞTIRI 3h 24h 7z 30z
REALITATEA LOCALA »
Get Adobe Flash player
SC Realitatea Media SA se afla in procedura insolventei reglementata de Legea nr. 85/2006, in conformitate cu incheierea de sedinta din data de 07.09.2011, pronuntata de Tribunalul Bucuresti – Sectia a VII-a Comerciala in dosarul nr. 58935/3/2011.

CNA- Consiliul National al audiovizualului: Bd. Libertatii nr.14, sector 5, cod 050706, Bucuresti www.cna.ro