Fii la curent cu cele mai importante ştiri ale zilei
REALITATEA.NET pe Facebook REALITATEA.NET pe Twitter REALITATEA.NET pe Pinterest REALITATEA.NET pe RSS REALITATEA.NET pe Newsletter REALITATEA.NET pe Youtube

Echipa lui Olăroiu confirmă interesul pentru Mutu

Gruparea Al Saad (Qatar), antrenată de Cosmin Olăroiu, a confirmat dorinţa de a-l transfera pe atacantul român Adrian Mutu în perioada de mercato din această vară., informează cotidianul La Nazione.

Mutu ar putea evolua în Qatar
Mutu ar putea evolua în Qatar / FOTO: Grup RC

Clubul din Qatar îşi arătase intenţia de a-l achiziţiona pe Mutu în perioada de transferuri din ianuarie.

De asemenea, în ediţia de sâmbătă a ziarului La Repubblica, citat de Firenzeviola.it, se notează că pe lista cluburile care ar vrea să-l transfere pe atacantul român la finalul sezonului se mai află alte cinci formaţii. "Adrian Mutu, fără să primească suspendare, valorează pe piaţa de transferuri 10 milioane de euro. Rezultatul sentinţei în cazul său va decide şi viitorul fotbalistului, de care se interesează Zenit (Rusia), Rubin Kazan (Rusia), Fenerbache (Turcia), Şahtior Doneţk (Ucraina) şi uzbecii de la Bunyodkor" , notează cotidianul italian.

Atacantul echipei AC Fiorentina, Adrian Mutu, a fost audiat, la 3 martie, în cazul de dopaj în care este implicat. Conform ziarului Corriere Fiorentino, Adrian Mutu va afla verdictul în cazul său la finalul lunii aprilie.

Scandalul de dopaj în cazul lui Adrian Mutu , al doilea în cariera românului, a izbucnit la 28 ianuarie, când Comitetul Olimpic Italian (CONI) a anunţat că atacantul Fiorentinei a fost depistat pozitiv cu sibutramină în urma unui test antidoping efectuat la 10 ianuarie 2010, după meciul cu Bari, din campionatul Italiei. La numai 24 de ore, CONI a informat că este pozitiv şi rezultatul testului efectuat de Mutu după meciul Lazio - Fiorentina, din Cupa Italiei, care a avut loc în 20 ianuarie.

Mutu a fost suspendat provizoriu de către CONI, iar atacantul român a renunţat să ceară analiza probelor B.

print
Upload fişiere:



Trimite
CELE MAI NOI ŞTIRI
CELE MAI CITITE ŞTIRI 3h 24h 7z 30z
REALITATEA LOCALA »
Get Adobe Flash player
SC Realitatea Media SA se afla in procedura insolventei reglementata de Legea nr. 85/2006, in conformitate cu incheierea de sedinta din data de 07.09.2011, pronuntata de Tribunalul Bucuresti – Sectia a VII-a Comerciala in dosarul nr. 58935/3/2011.

CNA- Consiliul National al audiovizualului: Bd. Libertatii nr.14, sector 5, cod 050706, Bucuresti www.cna.ro