Fii la curent cu cele mai importante ştiri ale zilei
REALITATEA.NET pe Facebook REALITATEA.NET pe Twitter REALITATEA.NET pe Pinterest REALITATEA.NET pe RSS REALITATEA.NET pe Newsletter REALITATEA.NET pe Youtube

Dragomir nu vrea să audă de autosuspendare: "Numai tâmpiţii gândesc aşa!"

Preşedintele LPF, Dumitru Dragomir, a anunţat că nu intenţionează să se autosuspende din funcţie, în ciuda faptului că a fost pus sub învinuire de procurorii DNA în dosarul excluderii Universităţii Craiova. "Numai tâmpiţii gândesc aşa!", a declarat Dragomir.

Mitică Dragomir, citat astăzi la DNA
Mitică Dragomir, citat astăzi la DNA

Întrebat dacă intenţionează să se autosuspende din funcţie pe perioada cercetărilor DNA, Dragomir a răspuns: "Numai tâmpiţii gândesc asta! Şi sunt câţiva tâmpiţi care gândesc aşa". Prezent la noul său restaurant pe care urmează să îl deschidă, Dragomir a afirmat că a primit de la procurorii anticorupţie "un material", iar după ce îl va studia va reveni la DNA pentru a răspunde la întrebări. "Am fost chemat la DNA, procurorii mi-au arătat un material, mi l-au dat să îl studiez, iar peste câteva zile vin din nou cu avocaţii ca să răspund întrebărilor. Ei au fost civilizaţi, cu mine s-au purtat de fiecare dată frumos. Sunt învinuit, da, la fel ca toţi ceilalţi membri ai Comitetului Executiv, pentru că a fost un vot democratic având la bază un raport, o propunere a Comisiei Juridice a FRF. Eu eram pregătit şi azi să vorbesc cu procurorii. Ce, e prima dată când vin la DNA? Eu am stat mai mult pe la DNA decât pe la firmele lui fi-miu. Eu m-am obişnuit, mai ales că mă ştiu nevinovat" , a spus preşedintele LPF.
Dumitru Dragomir a explicat că Liga Profesionistă de Fotbal nu este implicată în dosarul excluderii Universitatea Craiova chiar dacă a fost citată de DNA. "LPF nu are absolut nici o implicare, eu ca membru al Comitetului Executiv sunt implicat în această problemă. Azi însă şi LPF a fost citată şi am dat delegaţie, s-a dus un colectiv de jurişti şi Valentin Alexandru, cărora cred că le-a fost prezentat materialul. Atât şi nimic mai mult", a mai declarat Dragomir.

print
Upload fişiere:



Trimite
CELE MAI NOI ŞTIRI
CELE MAI CITITE ŞTIRI 3h 24h 7z 30z
REALITATEA LOCALA »
Get Adobe Flash player
SC Realitatea Media SA se afla in procedura insolventei reglementata de Legea nr. 85/2006, in conformitate cu incheierea de sedinta din data de 07.09.2011, pronuntata de Tribunalul Bucuresti – Sectia a VII-a Comerciala in dosarul nr. 58935/3/2011.

CNA- Consiliul National al audiovizualului: Bd. Libertatii nr.14, sector 5, cod 050706, Bucuresti www.cna.ro