Fii la curent cu cele mai importante ştiri ale zilei
REALITATEA.NET pe Facebook REALITATEA.NET pe Twitter REALITATEA.NET pe Pinterest REALITATEA.NET pe RSS REALITATEA.NET pe Newsletter REALITATEA.NET pe Youtube

Două reclame Diesel interzise pentru indecenţă VEZI FOTO

Primul din cele două printuri care au fost interzise prezintă o domnișoară care își arată sânii în fața unei camere de supraveghere, iar cel de-al doilea o altă domnișoară care își fotografiază părțile intime în timp ce din spate o privește pofticios un leu.

DIESEL
DIESEL / FOTO: stylelist.com

Ultima campanie publictară Diesel a stârnit o mulțime de controverse încă de la apariție, dar ultima dintre acestea este legată de interzicerea a două dintre printurile folosite. Motivul: acestea sunt prea indecente, iar femeile sunt exploatate de celebrul brand. Replica celor de la Diesel a venit imediat și susține faptul că ceea ce ei au vrut să exprime este imaginea unui femei puternice, a unei feminități surprinzătoare.

Despre ce este vorba. Campania se numește "Be stupid", iar sloganul este "Poate că cei deștepți au creier, dar cei proști au c**ie".

Citește mai departe pe Tabu.ro.

Acelaşi subiect pe REALITATEA.NET
print
Upload fişiere:



Trimite
CELE MAI NOI ŞTIRI
CELE MAI CITITE ŞTIRI 3h 24h 7z 30z
REALITATEA LOCALA »
Get Adobe Flash player
SC Realitatea Media SA se afla in procedura insolventei reglementata de Legea nr. 85/2006, in conformitate cu incheierea de sedinta din data de 07.09.2011, pronuntata de Tribunalul Bucuresti – Sectia a VII-a Comerciala in dosarul nr. 58935/3/2011.

CNA- Consiliul National al audiovizualului: Bd. Libertatii nr.14, sector 5, cod 050706, Bucuresti www.cna.ro