Două englezoaice au protestat nud în centrul Bucureştiului pentru salvarea urşilor bruni
29 iul 2008, 21:10 |
Actualizat Joi, 31 Iulie 2008 01:31
Realitatea TV
Cine a avut treabă marţi prin centrul Capitalei a avut parte de un spectacol mai puţin obişnuit pentru bătrânul Bucureşti. Două tinere aproape dezbrăcate au petrecut jumătate de oră în faţa Ambasadei Marii Britanii. Hainele şi le-au scos pentru un scop nobil: englezoaicele vor să salveze urşii bruni!
2008-07-30 11:28:01
Cine a avut treabă prin centrul Capitalei a avut parte de un spectacol mai puţin obişnuit.
închide
Cele două tinere englezoaice fac parte din organizaţia pentru protecţia animalelor PETA. Iar strategia lor nu a fost aleasă întâmplător.
"Am înţeles că aceasta este singura metodă de a şoca şi de a atrage atenţia. Dacă am arăta urşii în sălbăticie, nu ar apărea la ştiri. Aşa, dacă protestăm în pielea goală, se va vorbi despre această acţiune şi sperăm să ajutăm campania de oprire a masacrului şi să salvăm urşii" a declarat una dintre protestatare.
Cele două englezoaice nu sunt la prima ispravă de acest gen. Până acum au protestat deja în faţa ambasadelor Marii Britanii din 10 ţări şi n-au de gând să se oprească aici.
Daca ti-a placut articolul, urmareste REALITATEA.NET pe FACEBOOK!

Lovitură pentru furnizorii de gaz: Statul poate fixa preţurile şi după liberalizare
1 EUR= 4.3533 RON 















Feedback

