Dorin Semeghin nu mai face parte din lotul Oţelului. Mijlocaşul a fost trimis la echipa a doua, după evoluţia slabă din meciul cu Rapid, şi va fi pus pe lista de transferări la finalul sezonului.
Supărat pentru eşecul din meciul cu scandal împotriva Rapidului, Marius Stan a luat deja prima măsură. Directorul general al Oţelului l-a scos ţap ispăşitor pe Dorin Semeghin şi l-a trimis la echipa a doua. Jucătorul de 29 de ani a fost acuzat că nu-i stă mintea la fotbal şi că are magnet la cartonaşe.
"De ce am renunţat la Semeghin? Pentru atitudinea lui necorespunzătoare. Persistă prea mult în aceleaşi greşeli, parcă-i o ţaţă pe teren, tot timpul are de comentat, caută cartonaşele cu lumânarea", a acuzat preşedintele Oţelului, Marius Stan.
Semeghin a mai primit o veste proastă, de această dată de la Comisia de disciplină: a fost amendat cu 4.000 de lei pentru că a făcut scandal la meciul cu Rapid.
Dorin Semeghin a fost trimis la echipa a doua a Oţelului
PUBLICAT
Joi, 6 Martie 2008 14:02
ACTUALIZAT
Joi, 6 Martie 2008 14:02
SURSA
Realitatea TV
Fotbal intern
LIBERTATEA.RO
Acelaşi subiect pe REALITATEA.NET
Alte articole din SPORT
28 Mai, 12:31







Strategy & Technology PUBLYO
Marketing & Sales Q2M